Tom Cruise se vrací jako Ethan Hunt, agent přísně tajné vládní agentury IMF (Impossible Missions Force). Jeho kolega Sean Ambrose (Dougray Scott) se dal na cestu zločinu a ukradl vzorek smrtícího syntetického viru s názvem Chiméra, který by mohl vážně ohrozit celé lidstvo. Ambrose plánuje Chiméru prodat tomu, kdo nabídne nejvíce, výměnou za většinový podíl ve vítězově farmaceutické firmě. Ethana si předvolá nový šéf IMF (Anthony Hopkins) a pověří ho úkolem povolat na pomoc Ambroseho bývalou milenku Nyah Nordoff-Hallovou (Thandie Newtonová), nádhernou ženu, která zlotřilému agentovi zlomila srdce a má tedy šanci znovu získat jeho důvěru. Když se však Ethan s Nyah setká a stráví s ní noc, okamžitě se do ní zamiluje. Oba nyní musí dopadnout Ambroseho a udržet Nyah naživu poté, co se jí podaří proniknout do hnízda zmijí. (Cinemax)

Enšpígl

Překombinovaný děj z první části se nám zde tošku pozměnil přeakčnělý děj,ale tohle mě nikdy vadit nebude. Přeci jen zaběry tance strříbrné Audi / myslím TT/ a černého porsche, nebo skvělý finálový fight s nožem u oka, či jízda na motorce a některé další akční záběry z tohoto filmu pro mě dělají akční zážitek . ()

B!shop

Mno, druhou Mission Impossible stavim zhruba na stejnou uroven jako prvni dil, i kdyz je tohle uz krapet odlisnej film. Woo k nemu pristoupil jako k ciste akcni zalezitosti. Pribeh neni nijak zvlast podstatnej, strasnej virus, kolikrat uz to tu bylo, ale tady jde hlavne o akci. Proto se musi prezit prvni polovina filmu, kde je akce pomalu, i kdyz rozhodne nemuzu rict, ze bych se nudil. Jenze Woo proste umi nejlip akci a ta zacne az v druhe polovine filmu a je tady fakt perfektni. Sice se to neda srovnavat s jeho Hong Kongskejma filmama, tady zadny masakrovani lidi neni, ale choreografie je fakt perfektni. Herci jsou v klidu, skvelej Cruise tu dostal dobryho protivnika v podani Dougray Scotta, takze si vicemene nemam na co stezovat. ()

EdaS

Dřív mě to asi nenapadlo, ale zápletku scénárista prostě obšlehl z Hitchcockova Pověstného muže, včetně důležité scény z dostihů. Woova přepjatost byla k smíchu už v kině a po skoro dvaceti letech to není o moc lepší. Jeden už se bojí znova podívat na Tváří v tvář nebo Operaci: Zlomený šíp, aby nebyl zklamaný. Naštěstí je tam hodně Thandie Newton, a tudíž je na co koukat. Tom šel do sebe a trojku i další díly pojal příjemně jinak... a mnohem líp! ()

sniper18

Angažovaním čistokrvného akčného režiséra už bolo cítiť evidentne snahu priblížiť sériu viac k akčnému žánru, pričom si k tomu vybrali najlepšieho z najlepších, John Woo už mal na svojom konte nespočet akčných hitov, či už v domovskom Hong Kongu, ale aj na západe, no napriek tomu to celé dopadlo značne rozporuplne. S prvým dielom to nemá takmer nič spoločné, to je úplne samostatný film. Zatiaľ, čo jednotka bola relatívne seriózny špionážny film, v ktorom bol prvoradý prepracovaný a v rámci možností uveriteľný scenár, tu už o ten vôbec nejde, toto je zase také to hlúpučké béčko s nebezpečným vírom, ktorý môže urobiť veľké škody a tak ho treba čo najskôr dostať z nepravých rúk. A ešte aj ten trademark série, používanie masiek sa tu dosť preháňa a pôsobí to aj celkom trápne. Celkovo by to nemusel byť problém, predsa len akčné filmy sa môžu málokedy oprieť o prepracovaný scenár, ale na to je to zase málo akčné a s veľkým dôrazom na postavy, čo tu moc nefunguje. A hlavne prvá polovica má dosť pomalé tempo a rozbehne sa to až neskôr. Ale pozerať sa na to dá, lebo aj keď sa tu síce John Woo nemôže moc realizovať v akcii, o iné jeho trademarky nie je núdza a je to poriadne štýlovo natočené, takže pri naladení na spravnu vlnu sa pri tom dá celkom baviť. A v druhej polovici už pribudne viac atrakcií a celkovo sa na to lepšie pozerá. S postavami sa tiež dalo vymyslieť aj niečo lepšie, Tom Cruise ma celkovo veľmi baví a vlastne aj v tomto filme, ale predsa len je tu až moc sebavedomý frajer, ktorý sa teda riadne posunul. Zatiaľ, čo v prvom filme sotva vytiahol zbraň a ani to z nej nevystrelil, tak tu už strieľa obojručne a protivníkov trafí aj pri kotrmelcoch vo vzduchu. Opäť poteší Ving Rhames, ale Thandie Newton ako osudová žena ma tu moc nebavila a Dougray Scott je síce schopný herec, ale tento záporák mu moc nevyšiel. Spokojnejší som očakávane po akčnej stránke, len jej je až prekvapivo málo a treba si na ňu počkať. Úvodné lezenie na skalách je síce pre dej zbytočné, ale zvládnuté je skvelo, len škoda, že to nebolo dlhšie, následná automobilová naháňačka je tiež zbytočná, ale aspoň štýlová, no najviac sklame prestrelka vo výskumnom centre, ktorá pri tomto ratingu vôbec nefunguje. Ale celý film je vlastne čakaním na poslednú polhodinu, ktorá je už perfektná. S realitou to nemá absolútne nič spokojné, všetko je prestrelené a robí sa len na to, aby to vyzeralo efektne, hlavne všetky tie likvidácie protivníkov pri používaní najnemôžnejších pozícií, ale pozerá sa na to skvelo. Najprv poteší séria krátkych súbojov a prestreliek a následne sa Cruise konečne predstaví na motorke a rozhodne to stojí za to. A ani finálny súboj nesklame. Tu je skvelých a nezabudnuteľných momentov nespočet. A tak aj keď tu John Woo nemôže naplno predviesť svoj talent, aspoň vytvoril zaujímavú kombináciu prvkov západnej a východnej produkcie, ktorá sa len tak nevidí. A hudba je výborná. Takže Mission: Impossible 2 je u mňa jednoznačne najslabší diel série, celé to ideálne nefunguje a scenár je jednoznačne najslabší, ale aj tak si ho rád občas pozriem, tá posledná polhodina sa za to čakanie oplatí. 65% () (méně) (více)

Hunt

To, co DePalma brilantně rozehrál John Woo brilantně pohřbil. Z inteligentního trilleru udělal akční klip (některé scény jsou skutečně působivé), kde nehledí na logiku a inteligenci diváka. Takto je to jen videoklip k výborné muzice Hanse Zimmera. Kdyby A.Hopkins hrál hlavního záporáka a ne šéfa IMP, tak by to mohlo mít alespoň trochu šťávu, avšak s přehrávajícím D. Scottem není o co stát. ()

• Film byl původně natočený jako mládeži nepřístupný, tj. s americkým ratingem R. Poté, co bylo násilí výrazně omezeno, byl přehodnocen na PG-13. (griph)
  • Názov filmu sa objaví až v 11. minúte. (ČSFD)
  • Scéna s nožem byla na žádost Toma Cruise (Ethan Hunt) sehrána s opravdovým nožem. Ten byl uvázán na přesně odměřený kabel, aby vzdálenost mezi hrotem a okem byla jen několik centimetrů. Cruise trval na tom, aby Dougray Scott (Sean Ambrose) tlačil na nůž plnou silou. (HellFire)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (více)