poster

Mission: Impossible II

 • USA

  Mission: Impossible II

 • SK název

  Mission: Impossible II.

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (481)

 • Douglas
  ****

  Co jsme před dvanácti lety nemohli plně posoudit, se ukazuje teď – M:I 2 je film, který stojí svým filmařským stylem mimo západní filmařské tradice, okázale se vysmívá estetickým normám a představuje totálně solitérní úkaz tvůrčí svobody, který není díky hongkongskému režisérovi se značnou tvůrčí svobodou svázaná americkým uvažováním, případně strachem z přepálenosti či přílišného patosu. __ M:I-2 využívá obrovské kvantum možností filmového média: zrychlené a zpomalené části záběrů, opakování stejné akce několikrát za sebou, rychlé střídání širokoúhlých objektivů a teleobjektivů, dlouhé záběry i rychlé montáže, barevné vzorce sladěné v pohybu či sestříhané na hudební doprovod tanga, fetišizace tváří a těl (a to zdaleka neplatí jen pro úvodní scénu Toma Cruise na skalách), případně strojů a zbraní atd. __ Jistě, do série příliš nezapadá, vyprávění nepatří mezi nejkomplikovanější (ačkoli lze ocenit práci s deadliny) a k vývoji špionážního žánru nijak zvlášť nepřispěl. Pro estetické dějiny filmu je ale ve své nezřízené vzpouře vůči tradici neviditelného stylu v hollywoodské kinematografii velmi důležitý. Z tohoto hlediska má smysl ho nepřeskakovat, nezatracovat a naopak si všímat, čím vším ozvláštňuje zkušenost s filmovým uměním – i když se vám budou občas nad tím estétstvím kroutit prsty u nohou.(28.6.2012)

 • Lima
  **

  Předvídatelný děj a snůška všemožných blbých klišé (např. kolikrát ještě uvidím situaci, kdy hlavní padouch míří na hlavního hrdinu a místo toho aby okamžitě stiskl spoušť, začne to fatálně okecávat), které tak nemám rád. Navíc Johnovi Woo ten hollywoodský vzduch opravdu nesvědčí, akční sekvence na tvůrce jeho formátu jsou poměrně chabé (snad až na závěrečnou honičku) a Cruisovi toho super agenta nevěřím. M.I.2 se jako typický "brainwasher" dá za ty dvě hodiny přežít, ale ničím nezaujme, ničím neohromí. Těch 550 milionů celosvětově je pro mě tak trochu záhadou.(1.5.2005)

 • Gemini
  ****

  Když produkce sváže režisérovi ruce věkovým omezením návštěvníků kin, díky čemuž se dílo mistra skrouhne o bratru dvacet minut, není se co divit, že to jaksi není ono. Ale vzato kolem a kolem - máme kvalitní herce (víceméně:)), super efektní bojové scény (podobné ujetosti byly už v M:I, pamatujete si na Eurotunel, že?), nádhernou hudbu a holubice...rozhodně bych M:I-2 nepohrdal. 70%, ale jiných než u jedničky;)(11.5.2003)

 • Tosim
  *****

  Myslím, že jedině opak fanatického vyznavače Johna Woo si může tuhle akční jízdu plně vychutnat :-)(30.10.2002)

 • Tom Hardy
  **

  Hodně špatný vtip. Woo sice (po delší době) dokázal dát hlavnímu hrdinovi onen božský status, na který jsme u jeho filmů zvyklí, ale bohužel si pro to vybral špatný film. Přeformovat uvěřitelného agenta v neporazitelnou mašinu je dost nešťastné vkročení do série M:I. Jako film Johna Woo s Tomem Cruisem v hlavní roli jde o slušný, leč nijak výjimečný lehký nadprůměr. Ale jako pokračování špionážně/akčního prvního dílu je takhle namachrovaná akční romance docela úlet...(31.8.2002)

 • Matty
  ***

  Tenhle film jsem musel vidět asi 3-krát, než mi došlo, že za těmi efektními záběry na zpomaleně letící holubice a jinýmy "lahůdkami" se skrývá ( přesněji tiše krčí) bezduchá, na logiku zcela rezignující odlehčená, nenáročná blbost. Což není až tak špatné skóre. 70% Zajímavé komentáře: hirnlego, ripo, Cornon, maeb(6.4.2005)

 • Djkoma
  ***

  Oproti jedničce lehké zklamání. I když se kvalita výrazně nezvedla ani nepoklesla, šance a potenciál tu byl velký, proto mírné zklamání. Tom Cruise v roli Ethana Hunta je skvělý a nejde mu vyčíst jedinou chybičku. Bohužel jeho soupeř není tolik zajímavý. Dougray Scott na to prostě nemá a působí jako levnější verze zloducha, který by měl konkurovat super agentovi. Krom záporáka film kazí právě pan režisér. Křečovitý, ohraný, stereotypní a zdaleka ne tak bombastický styl jako ve Face off. John Woo stárne a jeho nápady ztrácí na kvalitě. Opět lze říct, že se snaží o svůj akční balet se vším všudy, od zpomalených záběrů až po velmi cool vzhled, ale tentokrát je tím zabíjen celý obsah. Některé části scénáře by taky mohli být přeškrtány a super masky všech agentů, kteří si je vyrábějí snad doma v koupelně už jsou taky stará škola. MI 2 není tak dobrý, jak mohl být, ale styl, Cruise a hudba film drží ve slušném průměru. Po několikátém shlédnutí se celkové dojmy zvedli z 2 na 3 hvězdičky, Ethan si to zaslouží (a nechci ho mít za zády:)).(29.4.2005)

 • gouryella
  ***

  Timto filmem Woo potvrdil, ze v Hollywoodu mu opravdu psenka asi nepokvete a tim mene pokud bude spolupracovat s producenty typu Tom Cruise, kteri mu prakticky nic nedovoli. No jsem zvedav na Finchera jak si dokaze s Cruisovymi exhibicemi poradit(28.7.2002)

 • Cervenak
  ****

  Film, ktorý sa raz bude spolu s Matrixom a Dobrým, zlým a škaredým vyučovať na univerzite akčného filmu na lekciách "ako všetko vygradovať k bombastickej záverečnej nakladačke". John Woo nás zhruba 80 minút kŕmi leoneovsky jednoduchou historkou o troch hlavných a cca troch vedľajších postavách. Vzťahy, romantika, kecy, špionáž pre amatérov. A keď už to vyzerá, že všetko nadobro odíde do priemeru, príde záverečný nástup. Priletí holubica, Tom odhodí masku, chorály plynule prejdú do metalu... a v tom okamihu vypukne jedno z najnadupanejších akčných vyvrcholení filmovej histórie. A potom ešte niečo zamudruje Tony Hopkins a v človeku zostane pocit plnohodnotného žánrového filmu.(13.3.2007)

 • Enšpígl
  ****

  Překombinovaný děj z první části se nám zde tošku pozměnil přeakčnělý děj,ale tohle mě nikdy vadit nebude. Přeci jen zaběry tance strříbrné Audi / myslím TT/ a černého porsche, nebo skvělý finálový fight s nožem u oka, či jízda na motorce a některé další akční záběry z tohoto filmu pro mě dělají akční zážitek .(7.7.2006)

 • Renton
  *

  Scénář: Robert Towne .. Pokračování M:I si vzal do parády John Woo, pro mnohé prý guru akčního filmu .. jenže výsledek vyústil v jeho nejhorší hollywoodský film a jeden z nejbídnějších akčních filmů. Navíc absolutně postrádá onen špionážní nádech seriálu nebo původního filmu. Akce je sice skutečně hodně, ale je tak tragicky nepřehnaná, bezduchá, samoúčelná a postavena na ubohém scénáři. Zkrátka nic neklape, celek jen skřípe a úpí. To, že tam hraje Tom Cruise či se krátce mihne Anthony Hopkins už úroveň nezachrání.(3.5.2006)

 • Marigold
  *

  Základním problémem Ethana Hunta je fakt, že není schopný nalézt svojí identitu. Ani osobní, ani žánrovou. Zatímco De Palma šel cestou akční špionky, John Woo vykročil po stezce jemu tak familierně známé: po stezce akčního filmu. Jenže ta je scénáristicky tak rozbitá, tak zasypaná kamením a hlušinou, že zhruba první půle filmu je naprostý otřes. Úroveň dialogů je na úrovni nezáměrného absurdního dramatu, děj otřesně schematický, napětí veškeré žádné. Tam, kde si divák v jedničce alespoň trochu lámal hlavu s dějem, nabízí Woo tristní kompilaci zpomalovaček a s nezájmem natočených pseudošpiónských scének, které nepřesvědčí snad ani pětileté dítě o své věrohodnosti. Očekávaný zlom do akčního finále úlevu nepřinese. S Huntem se opět nelze jakkoli ztotožnit, ta postava neobsahuje vůbec nic zajímavého krom milionového kukuče a hezkých hadříků. Milostná linie je otravná a naivní, čili nějaké soucítění s melodramatickými tóny se nekoná. Pravdou je,že jakmile se na scéně objeví holubi, ocitá se Woo zase na tom svém oblíbeném parníčku a vystřihne docela pěknou akční sekvenci, která ale v důsledku vyzní jako absolutní výkřik do tmy. Tohle se všem zúčastněným (snad s výjimkou Hanse Zimmera) nepovedlo.(15.1.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $125miliónovTržby USA $215,409,889Tržby Celosvetovo $546,388,105║ John Woo miestami vytáča akciu na plné obrátky až to je neúnosné a zbytočne "smiešne" preplácané, veru mal aj omnoho lepšie akčné časy než tu. Príbeh dosť kolísavý, strieda lepšie momentky z poslabšími. Nuž scenár bol opäť slabunký ako pri prvej časti, ani sa nečudujem že z tých niekoľkých scenáristov tohto filmu už nikto nepísal nič pre väčšie kino projekty. Film v mnoha ohľadoch zachraňuje nadmieru výborná hudba(Hans Zimmer), tá fakt stojí za to a asi hlavne kvôli nej sa vraciam občas(raz za 5rokov) k tomuto filmu. Len o kvapku zábavnejšie nez prvý dieľ. /videl v kine: 50%/(21.5.2005)

 • Anthony
  **

  První díl se mi docela líbil. Toto pokračování se ale podle mě vůbec nepovedlo. Je tu pár dobrých akčních scén, zvláště automobilová honička na konci, ale jinak je to nevýrazné a bez nápadu. De Palma byl hračička a jeho vykrádání centrály CIA nebo suita pro vrtulník a TGV byly skvěle propracované scény. Navíc první díl disponoval zajímavými postavami. Woo naproti tomu jen odvyprávěl průměrný příběh průměrným způsobem. Postavy jsou nevýrazné, osud Newtonové mě vůbec nezajímal a mdlý byl i hlavní záporák. Když vidím zas a znovu zpomalené holubice, tak neplesám jako Woovi fanoušci, ale je mi to k smíchu. Navíc se mi vůbec nelíbila hudba (a to mám jinak Hanse Zimmera dost rád) – ad kaka: Zimmer za tohle Oscara stoprocentně nedostal, a je to tak správně. Alespoň, že (patrně jen mně pro radost) se tam na pět minut vyskytuje Anthony Hopkins(26.1.2004)

 • DaViD´82
  **

  Má to hodně tupý scénář (a to i na akční film), dobré obsazení, které ale nic za celou stopáž nepředvede a tak ho ani pár docela "cool" akčních scén z podprůměru nevytrhne. Takovéhle zbytečné a ničím zajímavé snímky nemá Woo zapotřebí a zbytečně si na nich kazí renomé.(29.4.2005)

 • AngelAngie
  ****

  Film se snaží být zatraceně cool a na mě to teda udělalo dojem, i když je fakt, že nebýt neskutečně výborné hudby, tak bych dala o hvězdičku až dvě .. míň!(23.5.2008)

 • Superpero
  ***

  Čekal jsem akci akci a taky akci, jenže ta se poděla bůhví kam a zbyl jen debilní scénář s nulovým záporákem. Záporák číslo 2 Richard Roxburgh by byl mnohem lepším záporákem číslo 1 ale proč plakat nad rozlitým mlékem. Tom Cruise podává velice podprůměrný výkon, asi ho bolela hlava nebo co, protože jindy se mi ve filmech většinou zamlouvá. Zato Thandie Newton je opravdu skvělá (a taky fakt hezká) a je to nejlepší z celýho filmu. Když už se nějaká akční scéna objeví tak je dobrá přece jen John Woo je John Woo, ale radil bych mu točit radši další nářezy typu Hard Boiled, protože De Palmova jednička byla tisíckrát lepší.(30.4.2005)

 • hirnlego
  *

  John Woo je debil. Asi budu blinkat...(14.1.2007)

 • mandes
  **

  rozpočet : $125 million tžby celosvetovo : $545,902,562(17.12.2006)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Hans Zimmer: 1. Take A Look Around - Limp Bizkit ,2. I Disappear - Metallica ,3. Scum Of The Earth - Rob Zombie ,4. They Came In - Butthole Surfers ,5. Rocket Science - Pimps ,6. Have A Cigar - Foo Fighters Featuring Brian May ,7. Mission 2000 - Chris Cornell ,8. Goin' Down - Godsmack ,9. What U Lookin' At? - Uncle Kracker ,10. Backwards - Apartment 26 ,11. Karma - Diffuser ,12. I Won't Leave You Alone - Buckcherry ,13. Immune - Tinfed ,14. My Kinda Scene - Powderfinger ,15. Carnival - Tori Amos ,16. Nyah - Hans Zimmer ,(18.5.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25