Lepší zítřek

John Woo

John Woo, Hing-kai Chan

Horace Wong

Ka-Fai Koo

Výborný zástřel, který sice narozdíl od pozdějších děl této dvojice ještě do černého nezamířil, ale jen těsně. Sakra těsně.(30.6.2008)

Film, který je úhelným kamenem akčního žánru, Tsui Hark a John Woo všem ukázali co dovedou. Nové pojetí akce, kamerové práce. Skvělé herecké obsazení - Leslie Cheung, Yun-Fat Chow, pro oba tyto herce začala éra jejich slávy. Uvidíte silný příběh mnoho emocí, které však působí tak jak mají. A památných momentů je zde spoustu. Poprvé jsem viděl a zažil Heroic bloodshed tímto filmem. Styl Johna Woo mě svého času uchvátil, asi jeden z prvních asijských filmů, které jsem v 90. letech viděl. Dnes jsem si udělal radost koupí dvd. Film, který je na druhém místě v žebříčku sto nejlepších čínských filmů a neměl by ve vaší sbírce chybět. Pro mě osobně snímek, který musíte vidět, než zemřete...(30.5.2008)

Je to opravdu epos, nádherný příběh a skvěle zahrané postavy, jen mi tam chyběla ta Shingova přeměna v padoucha. Už zde se projevily Wooovy inveční schopnosti pro akci a vůbec pro film. A nakonec tu je skvělá akce s květináčema, ta mě fakt dostala!!!(9.5.2005)

Mne okouzlil až druhý díl a hlavně další projekty Johna Woo a Chow Yun-Fata(Killer, Hard Boiled...). Přesto musím uznat, že Lepší zítřek rozhodně má plno silných momentů.(19.5.2010)

Naprosto dokonaly filmovy epos oslavujici pratelstvi a oddanost az za hrob. A navic ty uchvatne prestrelky, jimz vevodi prestrelka s kvetinaci.(28.7.2002)

• - Snímka je vedená ako číslo 2 na zozname Najlepších 100 čínskych filmov. (beso74)

• - Anglický titul filmu A Better Tomorrow vznikol z prekladu titulu piesne spievanej dvomi deťmi (v mandarínskej čínštine) niekde uprostred filmu. Túto pieseň majú vo zvyku spievať v Číne na Silvestra. (beso74)

• - Keď sa film dostal v roku 1989 do distribúcie, zmenili mu meno na Better Tomorrow: Rapid Fire II a vydávali ho za pokračovanie filmu Rapid Fire (1989), ktorý sa stal veľkým hitom v tejto krajine. Pritom s ním nemal nič spoločné. (beso74)