Lepší zítřek

John Woo

John Woo, Hing-kai Chan

Horace Wong

Ka-Fai Koo

Čeho si na hongkongských filmech Johna Woo vážím nejvíc je jeho schopnost vyprávět emocionálně silná dramata, přičemž akce (jakkoliv brilantní či krvavá) je jejich přirozenou součástí - čili nevyčnívá, nesledujete film jen kvůli ní. Lepší zítřek snad do akčních filmů ani řazen být nemá, jde tam hlavně o to drama hlavních postav. Síla přátelství a rodinných vztahů - to je to, co Woo řeší. Klasika.(29.12.2006)

• Webb

Hloupý a nudný, málo akční snímek, který je ve filmografii Johna Wooa spíše průměr.(15.2.2010)

První zásadnější wooovku jsem viděl jako úplně poslední, což asi v konečném důsledku ovlivnilo mé hodnocení. Nicméně ve filmu je několik nezapomenutelných scén a jedna, u které jsem snad přestal i dýchat. Je to scéna, kdy Mark otevírá kufřík. Jinak postava bráchy-policajta mi neskutečně pila krev.(11.2.2006)

První akční řežba Johna Woo se hodně povedla. Sice to nedosahuje kvalit hitů "Hard Boiled" a "Killer" ale film je to kvalitní. Jako vždy si užijete několik krvavých přestřelek ale Woo se zde více soustředí na postavy a příběh.(30.12.2006)

Síce menej vystrieľaných nábojníc ako v nasledujúcich filmoch Johna Woo (čo samozrejme neznamená, že by tam bolo málo krvi a mŕtvol), ale o to prepracovanejší príbeh a väčšia dráma.(19.8.2007)