poster

Lepší zítřek

 • Hong Kong

  Ying xiong ben se

 • Hong Kong

  Ying hung boon sik

 • Slovensko

  Lepší zajtrajšok

 • Velká Británie

  Better Tomorrow, A

Akční / Krimi / Drama

Hong Kong, 1986, 95 min

Režie:

John Woo

Scénář:

John Woo, Hing-kai Chan

Kamera:

Horace Wong

Hudba:

Ka-Fai Koo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tombac
  *****

  Ještě teď mám v živé paměti večer tak před deseti lety, v době, kdy se jedna z tuzemských televizních stanic uvolila vysílat kompletní trilogii Lepší zítřek, z nichž první dva natočil jakýsi John Woo, o kterém jsem věděl jen to, že z jeho filmů aby odváželi mrtvoly valníkama, zapnul svou černobílou televizi, vypnul zvuk, abych náhodou nevzbudil ve vedlejším pokoji spící rodiče, a pak se po dvě hodiny oddával u prvního dílu do té doby ještě neviděnému akčnímu orgasmu. Já a hongkongské heroic bloodshed opusy od toho malého sympatického mužíka, to byla láska na první pohled :-) Dnes už jsem u prvního Lepšího zítřku tolik blahem nehýkal, přeci jen ve srovnání s masakrální dvojkou a dalšími kousky ze "svaté hongkongské pětky" (ještě Hard Boiled, Killer a Kulka v hlavě) jeho zář trochu bledne, leč jedná se o pílíř žánru, Chow Yun-Fat s neodmyslitelným párátkem v ústech je jednoduše boží, chlapy tu šlechtí až dojemná zásadovost a ochota nasadit pro kamaráda i život, a nakonec ta přestřelka s květináči... ta je prostě fenomenální. Nostalgických 5*.(25.11.2006)

 • Aky
  *****

  Dramatický příběh je chytře vedený, člověka zajímá, jak to scénárista a režisér zakroutí dál, a musím říct, že pro mne mnohdy opravdu překvapivě. Akční scény jsou, smíří-li se člověk s dávkou nadsázky, s níž poetika filmu pracuje, opravdu povedené a linie vývoje vztahu dvou bratrů a linie měnícího se přátelství dvou hlavních hrdinů mne oslovily vůbec ze všeho nejvíc. Malinko mi vadily přece jen trochu příliš mravoučné sentence, zvláště v závěru filmu. Určitě by prospělo, kdyby režisér uvěřil, že divákovi také něco dojde samo.(9.8.2010)

 • DaViD´82
  ****

  Výborný zástřel, který sice narozdíl od pozdějších děl této dvojice ještě do černého nezamířil, ale jen těsně. Sakra těsně.(30.6.2008)

 • Tyler
  ****

  Přátelé, ano! Možná vám bude chviličku vadit projev hongkongských herců, který se přece jen od evropanů liší. Jenže pak vás naprosto pohltí mistrovský příběh o přátelství, oddanosti a cti....Tenhle film totiž není jenom o akci. Je dokonalý...A pak se podívejte na druhý díl - ten je totiž lepší.(17.9.2003)

 • tron
  ***

  Nie príliš výrazná kriminálka Johna Woo s jeho dvorným Chow Yun-Fatom v nie takej hlavnej úlohe, ako sa nás niektorí snažia presvedčiť. Krv, spomalené zábery... mňa to nebavilo. Nie každý akčný hongkonský film je klasika.(1.1.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace