poster

Lepší zítřek

 • Hong Kong

  Ying xiong ben se

 • Hong Kong

  Ying hung boon sik

 • Slovensko

  Lepší zajtrajšok

 • Velká Británie

  Better Tomorrow, A

Akční / Krimi / Drama

Hong Kong, 1986, 95 min

Režie:

John Woo

Scénář:

John Woo, Hing-kai Chan

Kamera:

Horace Wong

Hudba:

Ka-Fai Koo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lavran
  *****

  Dva bratři, dva světy, epický příběh o pomstě, nápravě, cti a vztazích mezi skutečnými muži a rodinnými příslušníky, velehora citů, geniální přestřelky, kupy mrtvých (podle údajů z bodycounts.com prý 65). Jinými slovy Velká legenda hongkongských pistol-řezničin, praotec celého lexikonu žánrových stereotypů a kultovní podívaná každou kapkou uroněné krve, jejíž kořeny lze vystopovat až daleko za rozlohu omnipotentní Asie - k Peckinpahovým westernům a francouzským gangsterkám ze 70. let. Lepší zítřek byl prostě první a to je nášivka, kterou mu už nikdo neodpáře - taková je skutečnost. A já si sypu popel na hlavu, že se k většině pokladů asijské kinematografie dostávám s takovým nezáviděníhodným zpožděním! Ale dost nadbytečných tlachů. Z filmotéky se na mne usmívá zbrusu nově zakoupený Killer a odolávat je tak těžké... To pravé baletění mělo teprve přijít! // P.S. Tento mistrovský kousek doporučuji každému, kdo se zajímá o netradiční využití květináčů.(28.3.2009)

 • Visáč
  **

  Rozcvička pana Woo pred ikonickou dvojkou, ktorá sa občas mihne okamihmi pozdejšej Johnovej geniality, ale je v nej málo akcie, málo Chow Yun-Fata a veľa ázijskej „homo“ sentimentality.(16.6.2013)

 • Isherwood
  ***

  Stylistická rozcvička, v níž se ještě náboje nesypou skrz hlaveň až tak elegantně a sledování vypjatosti rodinného dramatu mě při mé osobní averzi na asijské emoce prostě nebaví. 3 a ½.(18.2.2010)

 • tron
  ***

  Nie príliš výrazná kriminálka Johna Woo s jeho dvorným Chow Yun-Fatom v nie takej hlavnej úlohe, ako sa nás niektorí snažia presvedčiť. Krv, spomalené zábery... mňa to nebavilo. Nie každý akčný hongkonský film je klasika.(1.1.2005)

 • tombac
  *****

  Ještě teď mám v živé paměti večer tak před deseti lety, v době, kdy se jedna z tuzemských televizních stanic uvolila vysílat kompletní trilogii Lepší zítřek, z nichž první dva natočil jakýsi John Woo, o kterém jsem věděl jen to, že z jeho filmů aby odváželi mrtvoly valníkama, zapnul svou černobílou televizi, vypnul zvuk, abych náhodou nevzbudil ve vedlejším pokoji spící rodiče, a pak se po dvě hodiny oddával u prvního dílu do té doby ještě neviděnému akčnímu orgasmu. Já a hongkongské heroic bloodshed opusy od toho malého sympatického mužíka, to byla láska na první pohled :-) Dnes už jsem u prvního Lepšího zítřku tolik blahem nehýkal, přeci jen ve srovnání s masakrální dvojkou a dalšími kousky ze "svaté hongkongské pětky" (ještě Hard Boiled, Killer a Kulka v hlavě) jeho zář trochu bledne, leč jedná se o pílíř žánru, Chow Yun-Fat s neodmyslitelným párátkem v ústech je jednoduše boží, chlapy tu šlechtí až dojemná zásadovost a ochota nasadit pro kamaráda i život, a nakonec ta přestřelka s květináči... ta je prostě fenomenální. Nostalgických 5*.(25.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace