Lepší zítřek

John Woo

John Woo, Hing-kai Chan

Horace Wong

Ka-Fai Koo

První významné dílo Johna Woo, první heroic bloodshed, drama dvou bratrů na opačných pólech zákona... mnoho citů, mnoho krve, nádherná akce, toto je film, který musíte vidět!(22.4.2002)

První zásadnější wooovku jsem viděl jako úplně poslední, což asi v konečném důsledku ovlivnilo mé hodnocení. Nicméně ve filmu je několik nezapomenutelných scén a jedna, u které jsem snad přestal i dýchat. Je to scéna, kdy Mark otevírá kufřík. Jinak postava bráchy-policajta mi neskutečně pila krev.(11.2.2006)

Naprosto dokonaly filmovy epos oslavujici pratelstvi a oddanost az za hrob. A navic ty uchvatne prestrelky, jimz vevodi prestrelka s kvetinaci.(28.7.2002)

Stylistická rozcvička, v níž se ještě náboje nesypou skrz hlaveň až tak elegantně a sledování vypjatosti rodinného dramatu mě při mé osobní averzi na asijské emoce prostě nebaví. 3 a ½.(18.2.2010)

Výborný zástřel, který sice narozdíl od pozdějších děl této dvojice ještě do černého nezamířil, ale jen těsně. Sakra těsně.(30.6.2008)

• - Anglický titul filmu A Better Tomorrow vznikol z prekladu titulu piesne spievanej dvomi deťmi (v mandarínskej čínštine) niekde uprostred filmu. Túto pieseň majú vo zvyku spievať v Číne na Silvestra. (beso74)

• - Počet mrtvých: 62. (Gastovski)

• - Snímka je vedená ako číslo 2 na zozname Najlepších 100 čínskych filmov. (beso74)