Lepší zítřek

John Woo, Hing-kai Chan

Horace Wong

Ka-Fai Koo

John Woo, Hark Tsui

Vynikající likvidátorská akce Chow-Yun Fata s květináči...Ale jinak nic moc!Dvojka je v mém žebříčku mnohem lepší!(6.8.2002)

Alebo ako schovať do vrecka hollywoodske trháky. Woo svoj osobitý štýl - spomalené zábery v hustých prestrelkách (a je ich požehnane) a k tomu nemenej dôležitá hlavná dejová línia - dáva divákom na vedomie už vo svojich prvých akčných peckách. Aj keď tu je dej až na druhej koľaji, určite nezaostáva a nestáva sa z neho klišé. A predsa mi to príde ešte trošku nevyzreté. Spolu s hercami. 80%.(21.10.2007)

První zásadnější wooovku jsem viděl jako úplně poslední, což asi v konečném důsledku ovlivnilo mé hodnocení. Nicméně ve filmu je několik nezapomenutelných scén a jedna, u které jsem snad přestal i dýchat. Je to scéna, kdy Mark otevírá kufřík. Jinak postava bráchy-policajta mi neskutečně pila krev.(11.2.2006)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.2.2011)

A god is someone who controls his destiny. Sometimes, there's things you can't control. You win some, you lose some.(9.9.2007)

• - Počet mrtvých: 62. (Gastovski)

• - Film sa stal v Hongkongu tak extrémne populárnym, že deti sa po vzore ústredného hrdinu začali obliekať do dlhých kabátov zvaných dusters. (beso74)

• - Snímka je vedená ako číslo 2 na zozname Najlepších 100 čínskych filmov. (beso74)