Typickej problem staryho velkofilmu, dej pusobi dojmem, ze by se dal s prehledem sestrihat na dve hodiny a clovek by o nic podstatnyho neprisel. Protoze co si budem povidat, ono se tu toho zas tolik nedeje. Uvodni hodinu se nedeje absolutne nic, zaver s Jezisem je nadbytecnej a protahovanej. Navic tu nejsou zadny velkolepy akcni sceny. Je tu sice neco jako namorni bitva, jenze dneska uz pusobi spis usmevne. Film tak muze stavet akorat tak na tom slavnym zavodu konskejch sprezeni. Musi se uznat, ten je natocenej paradne, i kdyz je zbytecne dlouhej a ma nakejch 25 minut. Problem je, ze to je fakt asi tak jedina scena z filmu, ktera stoji za zapamatovani. Dalsi problem je, ze to neni zaver filmu, ale po tyhle sekvenci zbejva jeste nakejch 45 minut. Nektery postavy se misty chovaj jak debilove, film furt dokola resi to samy a najednou sme na 210 minutach a to je fakt uz sila. Ale film az na par vyjimek skoro nenudi, takze aspon, ze tak. A i pres tyhle vytky to je precejen velkofilm se vsim vsudy, typicka velkolepa hudba, nejaka ta davova scena a perfektni kulisy, i kdyz nektery pusobi studiove. Co se tyce hercu, Heston hraje paradne, i kdyz ne primo oskarove a navic se vetsinu casu tvari, jak kdyby hral v nejvetsi tragedii vsech dob, mel u toho zacpu a nekdo ho jeste drzel za koule. Nicmene, kdyz uz nejakymu herci v tomhle filmu oskara, tak fakt jemu, protoze za co ho dostal Hugh Griffith fakt netusim, asi staci nechat si narust mega bradku a zapatlat se kremem na boty. V dnesni dobe by film asi neobstal, ale ve svy dobe to pecka bejt musela a ty 4* si precejen zaslouzi.(14.4.2009)

Nad tímto filmem slunce právem nezapadá, a i když jsem alergický na přílišné přeceňování, tady těch jedenáct oscarů svoje opodstatnění mělo. Knižní předloha je umělecky bída. Film je jedním z vrcholů americké kinematografie, navíc bez monumentalistické samoúčelnosti. Nejen závěrečná půlhodinka v sobě nese silný spirituální obsah, který ve mně zanechává stopy i dnes.(6.5.2005)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Výpravný legendární film Ben Hur je o krutě potestaném židovském knížeti, který jde nejprve cestou pomsty svému ex-příteli římskému veliteli a Římanům, aby se ve finále, pod vlivem Krista, odklonil na cestu křesťanského odpuštění. Charlton Heston byl výtečný a výprava byla i na dnešní poměry ohromující - úžasný závod kvadrig i nezapomenutelné sekvence galejníků. Židovsko - křesťanská náboženská část filmu z doby Ježíšovy se sice dala dobře snést, ale náboženská složka nemusí vyhovovat všem, také celkově film už poněkud zastaral. A předlouhé hudební předehry a intermezza s konstantním obrazovým pozadím v dnešní době nějak nemůžu pochopit. Trailer je zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/9876-ben-hur/videa/(30.6.2013)

• mandes

rozpočet : $15 million tržby americké : $74,000,000(4.5.2007)

Na film starý 44 let mistrovsky natočená scéna závodu spřežení. Film měl ale touto scénou skončit. Další hodinka s náboženským motivem nudila. Holt jsem ateista.(12.6.2003)

• - Spoiler: Kvůli scénám, kdy jezdce přejedou koňská spřežení, byly na závodiště umístěny figuríny. (HellFire)

• - William Wyler dostal za režii 1 milion dolarů. To byla do té doby rekordní částka. (Kulmon)

• - Na místa natáčení se muselo přivést 40 000 tun mořského písku. (Tommass95)