Úžasný a jedinečný velkofilm, který patří zcela po zásluze mezi nejlepší filmy všech dob. Charlton Heston je pro roli Ben Hura přímo stvořen. Legendární je scéna ze závodů koňských spřežení. Nedostává se mi slov. To se prostě musí vidět !!(23.7.2002)

Film jsem sledoval víckrát. neb tehdy mi přišel dost dlouhý a že je v něm pomalý děj. tak jsem ho sledoval na jednom kanále, kde ho často opakovali a několik částí se mi líbilo. 11 oskarů, je ale přece jenom moc! I když je třeba nepochybně přihlížet i k tehdejším trendům, době, kdy vznikl.(27.7.2010)

Kdyby film končil legendárním závodem, uvažovala bych možná o pěti. Závěrečná hodinka mě přijde malinko zbytečná... Holt co nadělám, jsem ateista.(27.2.2010)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Výpravný legendární film Ben Hur je o krutě potestaném židovském knížeti, který jde nejprve cestou pomsty svému ex-příteli římskému veliteli a Římanům, aby se ve finále, pod vlivem Krista, odklonil na cestu křesťanského odpuštění. Charlton Heston byl výtečný a výprava byla i na dnešní poměry ohromující - úžasný závod kvadrig i nezapomenutelné sekvence galejníků. Židovsko - křesťanská náboženská část filmu z doby Ježíšovy se sice dala dobře snést, ale náboženská složka nemusí vyhovovat všem, také celkově film už poněkud zastaral. A předlouhé hudební předehry a intermezza s konstantním obrazovým pozadím v dnešní době nějak nemůžu pochopit. Trailer je zde na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/9876-ben-hur/videa/(30.6.2013)

Tenhle film jsem měla ráda už v osmi a myslím, že se na tom nikdy nic nezmění. Myslím, že nejen pro mě ale hlavně pro dějiny kinematografie je to film přelomový. Všech těch 11 Oscarů bylo naprosto zasloužených, dodneška nemá (v některých směrech) Ben Hur obdoby.(3.9.2007)