poster

Velká země

 • anglický

  The Big Country

 • slovenský

  Veľká zem

Western / Drama / Romantický

USA, 1958, 165 min

 • Tosim
  *****

  VELKÝ western, jehož poctivost zub času rozhodně neobrousil (jak se to častokrát stává.) Cením si hlavně opravdu, ale opravdu propracovaných charakterů. (Jo a to žádný fanatický fanoušek westernů nejsem, jak se o mně mnohokrát mylně říká :-)(9.8.2006)

 • Divočák
  ****

  Nebylo to špatné, ale oproti Leoneho filmům nebo 7 statečným nuda. Místo drsného hrdiny tu pobíhá Dušínovský Peck v přihřátých kalhotách a snaží se hýřit čest na všechny strany. K westernu holt ty přestřelky patří.(9.7.2006)

 • B!shop
  *****

  Tyhle stary westerny me nezajimaj, v podstate az na par vyjimek me ani westernovej zanr nijak nebere a herce, kteri tu vystupuji, taky nak zvlast nemusim, takze jedinej duvod, proc sem film pustil, bylo vysoke hodnoceni. A musim souhasit s vetsinou, je to naprosto dokonaly. Delka mi vubec nevadila, ac se obcas nic nedeje, film hezky plyne a nenudi a Gregory Peck proste nema chybu. Takze muzu v klidu tenhle film zaradit mezi me dalsi oblibene ve westernovem zanru.(20.7.2006)

 • Xmilden
  *****

  Samozřejmě si vyčítám, že jsem kouknul až teprve teďka. Jedná se opravdu o westernovou klasiku jako blázen. Ke konci mě už ani nepřekvapilo, že se zde téměř nevystřelí. Vzájemné konflikty postav jsou uvěřitelné a celý příběh je vyprávěn s neuvěřitelnou lehkostí. Delší stopáž určitě není na škodu. 90%(15.12.2014)

 • Fingon
  ****

  Dvě hodiny nudy zpestřené zábavnou scénkou s koněm, poslední hodina naprosto úžasná.(10.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace