poster

Velká země

 • anglický

  The Big Country

 • slovenský

  Veľká zem

Western / Drama / Romantický

USA, 1958, 165 min

 • HateBreeder
  *****

  Opravdu prijemna westernova zalezitost. Sedm statecnych, ci Tenkrat na zapade a nebo westerny s Eastwoodem sem videl nekolikrat a o jejich kvalite vubec nepochybuji. Velkou zemi sem ted vydel poprve a mam uplne stejny pocit. Je to proste nadherny film se skvelymi herci v cele s vysokym a sarmantnim Gregory Peckem. Dej neni tak "akcni" jako v 7 statecnych nebo jinych westernech, nejsou tam zadni desperadi a bandite, jeho dej je spise poklidnejsi i kdyz o akci tam take nouze neni a tim spis je kazda akcni scena o to vice napaditejsi. Gregory Peck dokazuje ze to byl skutecne Pan Herec a Charleton Heston taky nezklamal, kdo se mi tu ale obzvlaste libil byl Burl Ives a jeho Rufus Hannessey. Proste slo zase o jeden z kvalitnich ale u nas mene znamych westernu, ktere televize moc nedavaji a o to je cennejsi.(9.7.2006)

 • gouryella
  ****

  Jeden z klasicky westernu - i kvuli temto filmum nikdy na Hollywood nezanevru. A Gregory Peck - dokonaly ....(1.8.2002)

 • golfista
  *****

  Naprostá klasika. Kdo neviděl, nemůže se považovat za znalce westernů :-) Myslím, že stejně povinné jako Sedm statečných a Tenkrát na západě. Nezapomenutelný Gregory Peck a opravdu krásná Jean Simmons.(26.2.2003)

 • Kass
  *****

  Mít tu možnost stát se nějakou filmovou postavou, nejspíš bych si zvolil Jima McKaye. Statečný, rozvážný a čestný muž, který získá to nejlepší děvče široko daleko ;-) A navíc všude kolem ta krásná velká země!(29.2.2012)

 • Cival
  *****

  Pefektní produkt klasického Hollywoodu. Je radost koukat se na tak neuspěchané dílo, v němž má všechno svůj čas a které stejně tak zvládá odvyprávět báchorku o velké zemi a novém muži v ní, jako ji zároveň mezi řečí demýtizovat. Opravdu nestárnoucí majstrštyk.(26.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace