poster

Prázdniny v Římě

 • USA

  Roman Holiday

 • Itálie

  Vacanze romane

  (Itálie)
 • SK název

  Prázdniny v Ríme

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 1953, 118 min

Komentáře uživatelů k filmu (663)

 • Houdini
  *****

  NFR 1999, Oscar 3 : Herečka HR - Audrey Hepburn, Kostýmy ČB, Námět + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - Eddie Albert, Kamera ČB, Výprava ČB, Střih, Scénář(24.2.2004)

 • Lima
  *****

  Báječná love story s okouzlující Audrey Hepburn a šaramantním Gregory Peckem. Při závěrečné scéně - setkání princezny s novinářskou obcí - jsem měl slzy na krajíčku. To jsem netušil, že jsem tak romanticky založený...(21.7.2002)

 • Galadriel
  *****

  Audrey Hepburn je nepřekonatelně kouzelná, Gregory Peck nesmírně charismatický a příběh příjemný. Tohle je asi jediná romantická komedie, které jsem se rozhodla dát plné hodnocení... Ona to vlastně ani není čistokrevná komedie, spíš jsem se občas pousmála, než že by byly nějaké záchvaty smíchu, ale zanechalo to ve mě mnohem hlubší dojem než jakákoliv romantická komedie pozdější doby.(10.8.2005)

 • Tsunami_X
  *****

  Tak takhle to vypadá když americká studia vsadí na velkého režiséra, ten se inspiruje italským neorealismem a kompletně jej obrátí naruby, protože ke své práci dostane největší herecká esa. Scénář je bezpochyby zajímavý, postavy až nečekaně životné, ovšem co toto dílo řadí do síně nesmrtelných, je naprosto precizně zvládnutá režie, která vynikne zejména při venkovních scénách. Tu nemá na svědomí nikdo jiný než William Wyler a musím říct, že tomuto géniovi přicházím na chuť čím dál tím více.(7.3.2005)

 • Gemini
  *****

  Čisté kouzlo. Chtělo se mi napsat čisté lásky, ale to by jednak nebyla tak docela pravda, a druhak by to bylo zavádějící, protože to hlavní uchvacující na tomto Wylerově věčném kinematografickém pomníku je přece to, co se dnes už nevidí, a co by bylo zcela brutálním spoilerem;) Audrey Hepburn byla skutečně jako z pohádky - alespoň od krku nahoru, a ten zbytek dokázala světu odprezentovat díky tehdy aktuální módě tak, že z ní museli být všichni paf (a taky že byli;)). No a Gregory Peck, tam je škoda slov. Ačkoliv by se snad nemusel urazit přirovnáním, že je jako "náš" George Clooney. Bez dlouhých řečí - ostatní je navíc mají lepší - Prázdniny V Římě jsou esencí oldschoolové romance bez tanců a zpěvů, jaká se už netočí, a dost silně pochybuju, že za padesát let bude někdo moci totéž prohlásit o nějaké soudobé romantické komedii. Byl jsem až překvapen, jak snadno si mě tenhle film omotal kolem promítačky - tím spíš mu nemůžu dát míň než 90%.(18.7.2012)

 • Radyo
  ****

  Jedna z nejpovedenějších romantických komedií, vynikající Gregory Peck a Audrey Hepburn, která byla krásná jako andílek. William Wyler se dokázal v tomhle žánru pohybovat s mírným nadhledem a pod jeho rukama vznikl opravdu klasický (snad nejklasičtější) zástupce zmíněné kategorie. Tvůrci současných rádobyromantických rádobykomedií by se od něj měli ještě hodně učit.(15.8.2003)

 • Matty
  ****

  „Vplížím se k ní do pokoje v přestrojení za teploměr.“ Tak pěkná story, tak okouzlující Audrey a tak málo času. Vlastně hodně, zbytečně moc. Ale jinak... nádhera! Romantická skoropohádka o rozmarné princezničce Anně a sobeckém novináři Joeovi bezesporu patří do zlatého fondu světového filmu. Že se jedná o film Williama Wylera poznáte snadno – je skvěle zrežírovaný. Co mě však potěšilo nejvíc byl úsměv Audrey Hepburnové. Už jen kvůli němu by byl vznik celého filmu ospravedlnitelný. Prázdniny v Římě nelze odbýt několika slovy, ale to co je na nich nejlepší ano, dvěmi: Audrey Hepburn! 80% Zajímavé komentáře:Exkvizitor, Mahalik, Mertax, Callas(14.1.2006)

 • Djkoma
  ***

  Ta naivita a jednoduchost mě nedokázala příliš oslovit. Kdyby se tam nesmála mladičká Audrey Hepburn a do toho elegantní Gregory Peck, vůbec bych tuto romantickou projížďku Římem vidět nechtěl ...(19.2.2006)

 • Malarkey
  ****

  Gregory Peck výbornej, Audrey Hepburn překrásná. Prázdniny v Římě prvotřídní. Tenhle film je prostě klasa. Nakop Audrey kariéru, překvapil hudebními vsuvkami a na to, že je film natáčený v padesátých letech, nedokázal jsem se ani chviličku nudit. Když mezi dvěma funguje chemie na plné obrátky, nelze očima jen tak, letmo, couvnout mimo.(24.1.2010)

 • Enšpígl
  *****

  Skončil film a já odlétám do Řima a budu tam čekat na svou princeznu, abych s ní mohl prožít nejkrásnější romantické prázdniny co se dají prožít. 26.3. 2009 - Zvyšuji na plný počet, protože tahle "římská" láska je prostě věčná stejně jako město ve kterým se odehrává. Je úplně jedno v kolika letech se na Prázdniny v Římě koukám, moje citové rozpoložení u záverečné scény bylo, je a bude pokaždé stejné -- slzy v očích a zasněný výraz. Jo a Audrey Hepburn je jedna z nejkrásnějších hereček vůbec a zamilovat se do ní je ta nejsnadnější věc na téhle legrační planetě.(4.3.2007)

 • J*A*S*M
  ****

  Příjemná oddychovka z nejkrásnějšího města, které jsem kdy navštívil a na nějž, stejně jako princezna Anna, nikdy nezapomenu.(25.2.2009)

 • T2
  ****

  Rozpočet $1,5miliónaTržby USA $5,000,000Tržby Celosvetovo $12,000,000║ Príjemný film, s výborným obsadeným, Audrey Hepburn je v úlohe princezny sladká ako cukrík. /80%/(2.10.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Dabovat Audrey Hepburn je hřích sám o sobě, ale v případě kdy jí przní Miroslava Pleštilová, by to mělo být snad i trestné.(5.1.2010)

 • Superpero
  ****

  Že mě takhle baví film z 50. let, to se málokdy vidí.(1.1.2005)

 • Nathalie
  *****

  Znám křišťálovou studánku a toulky nocí bez spánku, v rytmu věčného města, kam vede každá cesta. Skvost jménem Římské prázdniny, hořkosladký a nevinný, září Audrey a Gregory, v nebesky čisté lovestory. Nejkrásnější pohádka, jakou jsem kdy viděla. Která dívka by nechtěla být princeznou, když Gregory Peck je princem? Proč jsem se nenarodila o pár /desítek/ let dřív?:) _____Scéna z tiskové konference: v jediném vzájemném pohledu se zrcadlí hlubší, dráždivější a jímavější city než ve všech sbírkách poezie, které jsem kdy četla... Ann: I don't know how to say goodbye. I can't think of any words. Joe: Don't try...(18.5.2007)

 • TheMaker
  *****

  :::::::::::::::::::::::::::::: Týýýý jooooooo, tak to mne zase něco hodně po dlouhé době překvapilo. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a dostal jsem vše. Troufnu si dokonce říci, že to je asi nejlepší romantický film, co jsem kdy viděl. Bravo ! Nádherná Audrey Hepburn a vynikající Gregory Peck, dělají z tohodle filmu opravdu nádhernou romantickou podívanou. Škoda, že už Audrey nežije, byla to opravdu krásná, ale hlavně moc talentovaná herečka, která mi to v tomto filmu dokázala. Tleskám !!! ::::::::::::::::::::::::::::::(25.3.2009)

 • Dever
  ***

  // Distribútor: Paramount Pictures //(13.9.2013)

 • Oskar
  ****

  Audrey Hepburnová byla jako vánoční cukroví. Sladká, křehká, výjimečná. Přitom ale dostatečně talentovaná, aby nemusela spoléhat na výše uvedené. Těžko říct, jestli bychom ji znali, kdyby zarputilý William Wyler netrval na tom, že do role princezny chce neznámou tvář. Jisté je, že právě díky Audrey a Wylerově lehkonohé režii jsou Prázdniny v Římě dodnes tak okouzlující. A staly se motivickým vzorníkem pro řadu dalších filmů (třeba Notting Hillu). 80 %(10.5.2005)

 • novoten
  *****

  Ten nejčistší příběh, který chytne za srdce. Andílek Audrey Hepburn a charisma samo Gregory Peck hrají na svou dobu v úžasně hláškovací komedii s věrohodnou romantikou. A ve chvíli, kdy jsem si začínal myslet, že Wyler trochu přetahuje, přišel závěr s tiskovou konferencí a vygradované dojetí plné hlubokých pohledů, nejsladšího úsměvu a stylového odchodu...(28.1.2006)

 • monolog
  *****

  romantika až do konce a musím říct, že ten konec by mi asi ještě zvýšil hodnocení, pokud by to vůbec šlo. málokde se film nezvrhne v slaďoučkou blbost, kde se na konci všichni navzájem vezmou za manžele. a všichni hlavní hrdinové hrajou, jako kdyby to nehráli.(24.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace