Žena za pultem (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Československo, 1977, 12x55 min

Jaroslav Dudek

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř, Vladimír Hlavatý, Jaromír Hanzlík, Lenka Termerová, Marie Motlová, Daniela Kolářová, Božena Böhmová, Karolina Slunéčková, Simona Stašová, Kateřina Burianová-Rajmontová, Blažena Holišová, Slávka Budínová, Soběslav Sejk, Josef Bláha, Růžena Merunková, Josef Somr, Alois Švehlík, Bedřich Prokoš, Bohuš Záhorský, Věra Kubánková, Petr Svojtka, Jiřina Petrovická, Josef Vinklář, Alena Vránová, Jiří Hrzán, Eduard Cupák, Jiří Mikota, Ludmila Roubíková, Jiří Lábus, Otakar Brousek ml., Darja Hajská, Ladislav Frej st., Ema Skálová, Jaroslava Brousková, Eva Klepáčová, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Věra Budilová, Jindřich Hinke, Jana Břežková, Marta Kučírková, Růžena Lysenková, Jiřina Krejčíková, Eva Svobodová, František Hanus, Oldřich Vlach, Dana Syslová, Ladislav Křiváček, Jiří Bruder, Miroslav Homola, Zdeněk Ornest, Věra Tichánková, Pavla Maršálková, Mirko Musil, Martin Štěpánek, Vítězslav Černý, Ivo Niederle, Jaroslav Cmíral, Jan Cmíral st., Zlata Adamovská, Sylva Sequensová, Marcela Martínková, Anna Ferencová, Michal Hejný, Monika Hálová, Jaroslava Panenková
  • Radek99

Z tvůrčí spolupráce režiséra Jaroslav Dudka a erbovního scénáristy Československé televize Jaroslava Dietla vzešla nejenom soap opera z nemocnice, tedy kdysi slavná Nemocnice na kraji města, která si přece jenom udržela jakous takou kvalitu v době hluchých normalizačních let, ale vzniklo i toto skvostné veledílo, tedy Žena za pultem, jejíž hlavní protagonistce se přezdívalo velmi výstižně Anna Prodavačka. Propagandistická série o tom, že pulty obchodů v socialistickém Československu doslova přetékají různorodým zbožím a že nakupovat je socialistickému člověku vlastně to nejvlastnější. Prodejna Pramenu, kde je zaměstnána naše Žena za pultem, je skutečně modelová, jen se ve skutečnosti jmenovala Tuzex a většina obyvatel do ní neměla přístup. To ale tvůrci trochu popletli. Kdo byl ve skutečném Pramenu někdy před rokem 1989, dobře ví... Režisér kultovního, patrně jediného československého sitcomu Taková normální hrdinka, se prostě tentokráte zaprodal...ale nestalo se mu to naposled...vzpomeňme jeho pozdější dělnickou odyseu Synové a dcery Jakuba skláře...(7.12.2010)

• Tosim

Několik let a takový skok? Inu, mýlil jsem se. Je zvláštní sledovat, jak Dietl tak roztomile zkouší věci, které byly na západě normální (časové postupy ve vyprávění, ústřední postava, kolem níž se vše točí) a je jasné, že míra ideologie je u různých děl jiná, za ty roky mám za sebou poprvé třeba i Pláteníky a jim podobné, takže mé rozhořčení nezastínilo úsudek. Co ze záporů zůstává, je naditej obchod, všeobecné starostenství strany (Jiřina) a Vláďi (Menšík) o všechny okolo a hlavně ta prvně zmiňovaná, opravdu se nechce věřit, že by po ní všichni chlapi tak jeli a za to může plamenné recitování na prvního máje ze všeho nejméně.(16.9.2010)

• paascha

Vrcholem této obludnosti bylo, když z masité Švorcové udělali Haničincovu milostnici. bléé, fůůůj:-((9.6.2008)

• Mgb21

Další z řady propagačních seriálů minulého režimu, který dnešního diváka donutí se jen smát nad smahou tvůrců z diváků udělat totální blbce a nabarvit jin šedivou realitu na rudo.(9.7.2005)

• mysicka

Neuveritelne rudej hnus :-((((27.11.2003)