Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince Michael Bay a El Chapo? 30.3.2017

  Michael Bay a El Chapo?

  V tuhle chvíli pořád nevíme, co bude Michael Bay točit po pátých Transformerech. Logicky se nabízí šestý díl, Bay ale (už potřetí!) tvrdí, že s roboty vážně končí a předá je někomu jinému. Co se stane v případě, že svůj slib nečekaně splní? Řada lidí by ho ráda viděla u třetích Mizerů, které nedávno opustil Joe Carnahan (A-Team). Druhou možností je potom adaptace románu Hunting El Chapo od Colea Merrella a Douglase Centuryho, jehož práva se Bay nedávno snažil koupit a nepodařilo se mu to. Jak se tedy k projektu dostane? Nabízí mu ho vítězné studio Sony, jež chce barvitý příběh Joaquína Guzmána, nejmocnějšího drogového bosse posledních let (a experta na útěky z vězení), co nejdřív dostat do kin. El Chapo by na plátně rozhodně zaujal a blížící se soud by filmu dodal slušnou publicitu. Nejdřív je ale potřeba ukecat Baye, který rozhodně nebude mít nouzi o jiné nabídky.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Greengrass oživí Nesse 28.3.2017

  Greengrass oživí Nesse

  Legendárního poldu Eliota Nesse určitě znáte z Nedotknutelných, kde si vyšlápnul na samotného Al Capona. Studio Paramount se před pár lety rozhodlo, že by si zasloužil comeback (bohužel bez Kevina Costnera), a tak koupilo práva na comics Torso od Briana Michaela Bendise a Marca Andreyka. V tom se Ness přesouvá do Clevelandu, kde řeší policejní korupci a loví sériového vraha. A podle všeho je to natolik dobré počtení, že zaujalo Davida Finchera (Sedm) nebo Davida Loweryho (Můj kamarád drak). Jak vám asi došlo, ani jeden ze zmíněných pánů u projektu nevydržel. Teď ale svítá nová naděje, Nesse se totiž ujal Paul Greengrass, který chce scénář Briana Helgelanda (Zelená zóna) dotáhnout na velké plátno. Snad se mu to povede. Ness je totiž ohromně nosný hrdina a comicsovek, ve kterých se nebortí mrakodrapy, nikdy není dost.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Sandler zůstává u Netflixu 27.3.2017

  Sandler zůstává u Netflixu

  Adam Sandler vždycky věděl, jak se udržet v hollywoodské hře. Jeho komedie často vydělávají přes 100 nebo i přes 200 milionů dolarů, slavný komik ale po pár propadácích zpozorněl a pochopil, že se byznys začíná ubírat jiným směrem. V roce 2014 se proto upsal Netflixu, který mu dal peníze na 4 nové filmy, a po dvou premiérách (Ridiculous 6 a The Do Over) je streamovací služba tak spokojená, že si objednala další 4 kousky. Už v dubnu tedy dorazí komedie Sandy Wexler, v níž Sandler hraje hledače talentů, a v příštích letech dorazí 5 dalších sandlerovek. Takhle to vypadá, když je člověk kariérně za vodou!

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Dumbo nabírá herce 26.3.2017

  Dumbo nabírá herce

  Kráska a zvíře právě uhání k miliardovým tržbám a u Disneyho pilně pracují na dalších předělávkách slavných animáků. Jednou z těch nejsledovanějších je hraný Dumbo, jehož sepsal Ehren Kruger (Transformers: Zánik) a o režii se postará sám Tim Burton (miliardová Alenka v říši divů). Dumbo nám samozřejmě představí slona s velkýma ušima, který se naučí létat. Na plátno ale dorazí i kupa lidských postav, zejména vdovec s tváří Colina Farrela (V Bruggách), akrobatka s půvaby Evy Green (Casino Royale) a majitel malého cirkusu, jehož si zahraje Danny DeVito (Velká ryba). Kdy se filmu dočkáme? Oficiální datum premiéry u Disneyho ještě nepotvrdili. Všechno ale nasvědčuje tomu, že Dumbo přiletí v březnu 2019, takže by se za pár měsíců mělo začít točit.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Rodriguez a nový Útěk z New Yorku? 25.3.2017

  Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

  Hollywood se už řadu let snaží zremakeovat Útěk z New Yorku. Béčková uberklasika nedávno vyhrála soudní spor, v němž vytřískala peníze z Útěku z MS-1 (prý šlo o neautorizovanou předělávku), a teď ji snad konečně čeká plnokrevný comeback. Zahraje si Snakea Plisskena dlouho zvažovaný Gerard Butler? To zatím není jisté. O režii se ale vážně zajímá Robert Rodriguez, který teď s Cameronem chystá sci-fi Alita: Battle Angel (premiéra je v červenci 2018), a scénář sepisuje tvůrce Luthera Neil Cross. Plissken bude mít v novém filmu 11 hodin na to, aby našel dědice biotechnické korporace, zatímco se na New York blíží obří hurikán. Tikající hodiny tedy zůstávají a musíme doufat, že si Rodriguez zase jednou vybere silnější chvilku.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Brad Pitt v Deadpoolovi 2? 24.3.2017

  Brad Pitt v Deadpoolovi 2?

  Pokračování Deadpoola už si našlo žoldačku Domino (zahraje si ji Zazie Beetz ze seriálu Atlanta) a teď se snaží ulovit Cablea. Kolem supervojáka z budoucnosti už se motala jména jako Liam Neeson (96 hodin), Kyle Chandler (Místo u moře), Stephen Lang (Avatar) nebo David Harbour (Stranger Things). Nejnověji je pak zmiňován Michael Shannon (Zod z Muže z oceli) a především Brad Pitt, jemuž tvůrci dokonce věnovaly kupu grafických návrhů. Pitt podle všeho roli nevzal, protože na ni neměl čas (Cable není závazek na jediný film, ale minimálně na dva díly Deadpoola a pár týmovek X-Force). Do čela pelotonu se tak dostal Shannon, v tuhle chvíli ale prý není nic jisté a Pitt se ještě klidně může vrátit do hry. Pro eRkovou komedii, jíž bude režírovat David Leitch (John Wick) a nejspíš ji uvidíme ještě příští rok, by to byla obrovská výhra. A pro diváky nejspíš taky, Pitt by totiž jako Cable vůbec nebyl špatný.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince V Sony chystají další pavoučí spin-off 23.3.2017

  V Sony chystají další pavoučí spin-off

  Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal za úkol oživit žoldačku Silver Sable a zlodějku Black Cat, které se do kin vydají bok po boku. Stále by mělo platit, že spin-offy nijak nesouvisí se Spider-Manem, jehož v marveláckém filmovém vesmíru hraje Tom Holland. V Sony budou filmy rozvíjet bokem (možná s úplně novým Spider-Manem?!) a budovat tak separátní vesmír, což určitě zmate nejednoho řadového diváka. Že už se Black Cat na velkém plátně objevila? Správně, její civilní verzi si v Amazing Spider-Manovi 2 zahrála Felicity Jones. Hvězda Rogue One se do role ale nevrátí, protože je rebootovaná série s Andrewem Garfieldem jednoduše mrtvá.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Princezny dostanou velkou týmovku? 22.3.2017

  Princezny dostanou velkou týmovku?

  V době crossoverů a filmových vesmírů není úplně překvapivé, že mají ve šlépějích Expendables nebo Avengers kráčet i princezny. Zatím není jasné, kdo se jejich nového filmu ujme a zda nakonec vznikne. Filmový agent David Boxerbaum a literární manažer Jake Wagner nicméně obházejí Hollywood se scénářem, který je doslova popisován jako „Avengers s princeznami". Kterými? Nejspíš všemi, na které někdo nemá výhradní práva. Očividně se ale jedná o zaměnitelné hrdinky, protože u Disneyho údajně zvažují koupi projektu a dosazení Joachima Rønninga (Kon-Tiki, Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) na režijní sesli. Ano, celé je to krapet zmatené a celé Princesses nejspíš zmizí stejně rychle jako dlouho chystané Expendabelles. Na druhou stranu je ale možné, že se po (velmi pravděpodobně) miliardových tržbách Krásky a zvířete rozpoutá velký pohádkový boom, který vyvrcholí právě touhle týmovkou.

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Z Downeyho bude Doctor Dolittle 21.3.2017

  Z Downeyho bude Doctor Dolittle

  Robert Downey Jr. se letos objeví v comicsárně Spider-Man: Homecoming a záhy ho čekají dva díly Avengers, pak ale fazónu Tonyho Starka (alespoň na pár filmů) odloží. Co přesně má v plánu? Jeho Pinocchio je zřejmě v limbu a Sherlock Holmes 3 se také moc nehýbe, Downey si tudíž našel čas na novou verzi Doctora Dolittlea. Ano, řeč je o komedii s Eddiem Murphym, jíž v roce 1967 předcházel muzikál s Rexem Harrisonem. Původně ale Doctor Dolittle pochází z dětských knížek z 20. let, takže se připravte na návrat ke zdrojovému materiálu, na který kupodivu dohlédne Stephen Gaghan (Syriana, Zlato).

  (KarelR)
 • Obrázek k novince Co víme o novém Matrixu? 20.3.2017

  Co víme o novém Matrixu?

  Studio Warner Bros. chystá nové matrixovské filmy, zatím ale nechce oznámit, co přesně nás čeká. Scenárista Zak Penn, který na nich pracuje, se však komunikovat nebojí a potvrdil, že se na nás neřítí remake ani reboot. Všechno tak nasvědčuje tomu, že se původní trilogie nafoukne do filmového vesmíru. A tady vstupuje do hry Michael B. Jordan (Creed), jenž se prý zajímá o prequel s Morpheem. Půjde o začátek několikadílné předehry? Anebo budeme (po vzoru Star Wars) skákat v čase sem tam? V tuhle chvíli ještě není nic jisté. Warneři ale sestavují čím dál tím oblíbenější Writers's Room (aka "scenáristický tým generující nosné nápady"), takže se rozhodně plánuje víc než jeden film.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 102 202 303 403

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince Opavský páv zve na čtvrtý filmový maraton 31.3.2017

  Opavský páv zve na čtvrtý filmový maraton

  Festival Opavský páv, který organizují studenti Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě, přijímá do 7. 4. 2017 registrace studentských snímků mladých filmařů ze středních a vysokých škol. Čtvrtý ročník odstartuje v budově Slezanky 2. 5. 2017 a potrvá do 4. 5. 2017, kdy ho již tradičně zakončí slavnostní odevzdávání pávích pírek oceněným režisérům. Do poroty letos zasedne Fedor Gál, Peter Bebjak, Martin Novosad, Jan Plachý, Miro Remo a Viktor Kamenický. Registrovat snímek do soutěžní sekce festivalu je možné do 7. 4. 2017, a to prostřednictvím registračního formuláře na festivalovém webu. Možnost přihlásit svá audiovizuální díla mají studenti v pěti kategoriích: hraný film, hraný film krátkometrážní (do 5 min.), dokumentární film, animovaný film a hudební videoklip.


  V rámci festivalu bude probíhat doprovodný program, který se tentokrát zaměří na vývoj kinematografie: „Myšlenkou letošního doprovodného programu je propojení tradičního řemesla a moderní technologie. Naším cílem je, aby se v programu objevily jak tradiční formy audiovize, tak ty nové," uvádí členka organizačního týmu Klára Jančíková. Svá audiovizuální díla představí v rámci doprovodného programu např. Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous. Scénickým čtením z vybraných knižních ukázek a promítnutím jejich filmové podoby se probere workshop zaměřený na filmové adaptace, který povedou básník Jakub Chrobák, literární teoretička Stanislava Schupplerová a vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horsáková. Zájemci se mohou hlásit rovněž na workshop práce se steadycamem, na dalším workshopu si zase budou moci vyrobit vlastní praxinoskopy nebo se naučit trikovat pomocí klíčování. Chybět nebude tradičnín fotokoutek či Klub deskových her Pajdulák. Vstup na festival i doprovodné akce je zdarma. Více informací na opavskypav.slu.cz.

 • Obrázek k novince Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna 29.3.2017

  Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

  První digitální interaktivní film v českých kinech bude mít předpremiéru v Premiere Cinemas v pražské Hostivaři, v Olomouci a v Teplicích. Ve filmu Noční směna budou o scénáři a ději rozhodovat sami diváci. Do kin totiž míří první digitální interaktnivní snímek a už teď je jasné, že půjde o obrovský hit. Mimo festivalové uvedení ho budou moct diváci poprvé vidět exkluzivně v multikinech Premiere Cinemas. ČSFD projekce se bude konat v úterý 4. dubna od 19 hodin. V předpremiéře pak bude film k vidění i v Premiere Cinemas v Teplicích a v Olomouci. Do všech kin v Česku pak Noční směna zamíří od čtvrtka 6. dubna.


  Do kina se chodí na filmové zážitky a co může být lepší, než když o dění na plátně můžete rozhodovat přímo vy. Film Noční směna bude v kinech ojedinělým úkazem, protože si půjčuje prvky jak z filmového světa, tak ze světa filmových her. Dovoluje divákům určovat vývoj příběhu a rozhodovat za hlavního hrdinu prostřednictvím vlastního chytrého telefonu nebo tabletu. Režisérem filmu Noční směna je Tobias Weber, který se spolu Michael R. Johnsonem podílel i na scénáři. Druhý zmíněný se proslavil hlavně prací na slavném filmu Sherlock Holmes režiséra Guye Ritchieho. Ve filmu hrají Joe Sowerbutts (hlavní role), Haruka Abe, Lily Travers, Joel Basman (Památkáři) a Richard Durden (Bez soucitu; Oliver Twist).


  K rozhodování o dění na plátně bude stačit si stáhnout aplikaci CtrMovie, která bude dostupná na AppStore a Google Play. Aplikace má necelé 2 MB, můžete si ji tedy stáhnout jak doma či v kině na wi-fi, tak i pohodlně přes mobilní data třeba cestou do kina. Další instrukce se dozvíte přímo v kinech. Vice informací včetně aktuálního seznamu kin, traileru a fotografií najdete na www.pannonia-entertainment.cz nebo na facebooku.

 • Obrázek k novince West Side Story v Praze 13.3.2017

  West Side Story v Praze

  České publikum má výjimečnou příležitost poprvé v Praze (23. – 26. 3. 2017, Kongresové centrum) zhlédnout tento světově proslulý unikát v originální podobě, původním znění a s hvězdným Broadwayským obsazením, a to u příležitosti 100. výročí tří jeho tvůrců. Věčný příběh zakázané lásky na motivy Romea a Julie zasazený do ulic západního New Yorku znovu ožívá! Uvedení West Side Story na Broadwayi v roce 1957 kompletně přepsalo historii muzikálového divadla a rychle se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Ani po 60 letech nepřestává tato Broadwayská klasika, plná nesmrtelných hitů Leonarda Bernsteina ("Maria", "Tonight", "Somewhere", "America", či "I Feel Pretty"), fascinovat diváky po celém světě. V sezóně 2013/2014 ji při turné po 16 evropských zemích (Itálie, Velká Británie, Francie, Belgie, Německo atd.) shlédlo neuvěřitelných 275.000 diváků.


  Klíčovou úlohu při hudebním nastudování sehrál zkušený hudebník Donald Chan - dirigent, pianista a hudební režisér v jedné osobě, který je supervizorem celého projektu, vybíral osobně všechny účinkující a bude stát v čele orchestru West Side Story i v Praze, kam West Side Story dorazí po mnohaměsíčním turné po vyprodaných sálech Evropy a Blízkého Východu. Před začátkem předvánoční premiéry této show ve Vídni Donald Chan prozradil, že ač za svoji mnohaletou kariéru nastudoval dlouhou řadu slavných muzikálů, West Side Story je jeho srdeční záležitost. Vřelý vztah, taneční i pěvecká vyzrálost i hluboké nasazení byly ostatně cítit nejen z ústřední dvojice Marii a Tonyho v podání Jenny Burns a Kevina Hacka, ale doslova ze všech účinkujících. Například v roli Baby Johna, nejmladšího člena gangu Tryskáčů, se představil nesmírně talentovaný tanečník Daniel Russell (mj. role Billy Elliota při americkém a australském turné stejnojmenného muzikálu), jehož otec se v téže roli a pod stejným hudebním vedením proslavil v Americe před 30 lety!


  Českou premiéru měl muzikál v roce 1970 v pražském Národním Divadle, krátce na to i v Hudebním divadle Karlín. Uvedení u nás podléhalo přísnému a mnohdy až absurdnímu dozoru cenzury (z propagačních materiálů musely být například těsně před vyvěšením plakátů odstraněny stříbrné pěticípé hvězdy), překlad byl bedlivě upravován ve snaze zamezit šíření amerického způsobu života. West Side Story se stala jedním z nejúspěšnějších titulů na Broadwayi a v roce 1961 se dočkala i filmového zpracování. V režii Jerome Robbinse a Roberta Wise film slavil triumfální úspěch a získal 10 Oscarů, mj. za nejlepší film, režii, vedlejší role, výpravu, střih či hudbu. České publikum mělo možnost tento snímek zhlédnout až v roce 1973.


  Cenami ověnčená a kritikou ceněná West Side Story - The Broadway Classic je jediná produkce, která v sobě snoubí všechny prvky původního nastudování tohoto muzikálu – originální choreografii Jeroma Robbinse, dojemné libreto Stephena Sondheima a nepřekonatelnou hudbu Leonarda Bernsteina. V sezóně 2016/2017 se diváci dočkají nového nastudování této nesmrtelné klasiky v režii Joey McKneelyho, které si klade za cíl oslavit 100 leté výročí jejích tvůrců, pod názvem WEST SIDE STORY – Centennial Jublilee Production. Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal, Ticket Art a Ticketpro. Více info na www.jvagentura.cz.

   

 • Obrázek k novince Mladí Češi vyhráli v Seattlu cenu za „Nejlepší režii“ 9.3.2017

  Mladí Češi vyhráli v Seattlu cenu za „Nejlepší režii“

  Krátký film Bio Buddy, který vznikl pod vedením režisérů Jana Chramosty a Janka Cingroše z autorské skupiny POPOJEDEM! Production, byl významně oceněn na mezinárodním finále soutěže 48 Hour Film Project, ve které mají filmaři za úkol vymyslet, natočit a dokončit krátký film podle zadání za pouhých 48 hodin. Jeden z režisérů filmu Jan Chramosta, převzal ceny v Seattle, USA. Jeho film byl oceněn jako 2. nejlepší ze 150 vítězů lokálních soutěží z celého světa a navíc získal cenu za Nejlepší režii.

  Krátký film Bio Buddy, napínavý příběh s nečekanou pointou a sugestivními hereckými projevy Petra Vaňka a Chozého Jelínka, byl jedním z tisíce filmů natočených po celém světě pro letošní ročník 48 Hour Film Project. Do finále se dostal až po výhře pražského kola. Pro české filmaře je ocenění obrovským úspěchem a zajistilo jim účast a prezentaci filmu na festivalu v Cannes.

  Celý film nyní můžete shlédnout také na ČSFD.cz, v jeho profilu v sekci Videa.

 • Obrázek k novince Chcete vyhrát cestu na festival do Cannes? 6.3.2017

  Chcete vyhrát cestu na festival do Cannes?

  Program Kreativní Evropa MEDIA letos v lednu vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví fanoušci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset nejúspěšnějších účastníků soutěže vyhraje cestu na jubilejní 70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který patří mezi nejstarší a nejprestižnější filmové festivaly na světě. Festival se koná v květnu 2017 a pořadatel soutěže hradí výhercům ubytování i cestu.


  Soutěž #euFilmContest potrvá až do 17. března 2017 a účastníci v ní mají odpovědět na 25 otázek týkajících se filmů nebo jiných audiovizuálních děl podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA. Za každou správnou odpověď získají jeden bod, bod navíc pak mohou získat také za sledování facebookové nebo twitterové stránky programu Kreativní Evropa MEDIA. Zúčastnit se mohou soutěžící starší 18 let.


  Kreativní Evropa MEDIA je program Evropské unie na podporu evropského audiovizuálního průmyslu, existující od roku 1991. Každý rok podpoří kolem 2 000 projektů, včetně filmů, TV seriálů, videoher, vzdělávacích programů, kin a mnoha dalších. V České republice vzniká s podporou EU řada nových českých filmů, naposledy třeba Rodinný film nebo Bába z ledu. Tento program podporuje také filmové festivaly - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm v Třeboni či Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Podporu má i na 30 kin v 19 městech - Ostravě, Hradci Králové, Vsetíně nebo v Českých Budějovicích. Pravidla soutěže a soutěžní otázky najdete na: www.wealllovestories.eu/filmcontest.

   

 • Obrázek k novince 24. Český lev - výsledky 4.3.2017

  24. Český lev - výsledky

  Filmovým králem Českých lvů za rok 2016 se stal film Masaryk, který si odnesl rekordních 12 lvů. Tento film ovládl naprosto dominantně předávání Českých lvů za rok 2016. Ambiciozní film Anthropoid nakonec ze slavnostního vyhlášení vyšel naprázdno a nezískal ani jednoho lva. Kategorii hereček v hlavní a vedlejší roli ovládly Michalina Olszańska a Klára Melíšková za své herecké výkony ve filmu Já, Olga Hepnarová, který si tak ze slavnostního vyhlášení odnesl dva lvy. Cenu filmových fanoušků ČSFD.cz obdržel Anthropoid a herečce filmu Aně Geislerové předala cenu zástupkyně ČSFD.cz Barbora Pospíšilová. Další podrobnosti o vítězích a nominovaných naleznete v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince 89. Oscary - výsledky 27.2.2017

  89. Oscary - výsledky

  Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo drama Moonlight, které proměnilo ještě další dvě nominace (vedlejší herec Mahershala Ali, adaptovaný scénář) z původních osmi. Nejvíce sošek si odnesl muzikál La La Land (herečka Emma Stone, režie, kamera, hudba, píseň, výprava). Po dvou Oscarech posbíraly filmy Hacksaw Ridge - Zrození hrdiny (střih, zvuk) a Místo u moře (herec Casey Affleck, původní scénář).

   

  Sci-fi Příchozí proměnilo pouze jednu nominaci z osmi (střih zvuku) a neúspěchem je bezesporu nulové skóre dramatu Lion (původně šest nominací). V kategorii zahraničních filmů zvítězilo íránské drama Klient. Nejlepším animákem se stalo Zootropolis: Město zvířat, dokumentem celovečerní střih seriálu O.J.: Made in America. Jednu z čestných cen letos obdržel Jackie Chan. Kompletní přehled výsledků naleznete v sekci Ocenění.

  (Bart)
 • Obrázek k novince Zlaté maliny 2016 25.2.2017

  Zlaté maliny 2016

  Známe letošní vítěze Zlatých malin. Nejhorším snímkem se stal dokument Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party, který si odnesl i další tři Zlaté maliny za nejhorší režii, nejhoršího hlavního herce a nejhorší hlavní herečku. Zdatně mu letos sekundoval Batman v Superman: Dawn of Justice, který získal taktéž čtyři Zlaté maliny. A to za nejhorší Sequel, nejhorší kombinaci k vidění, nejhorší scénář a nejhoršího herce ve vedlejší roli. Jednu Zlatou malinu si pro sebe vzala Kristen Wiig za svou vedlejší roli ve filmu Zoolander No. 2. Vykoupení bylo letos dopřáno Melu Gibsonovi za jeho oskarovou nominaci za režii k filmu Hacksaw Ridge. Kompletní přehled vítězů a nominovaných všech dosavadních ročníků naleznete již nyní v sekci Ocenění.

  (Tuax)
 • Obrázek k novince Noc Reklamožroutů míří opět do ČR 21.2.2017

  Noc Reklamožroutů míří opět do ČR

  Největší světová reklamní show Playstation Noc Reklamožroutů proběhne v pražském kině Lucerna v pátek 24. února 2017 od 19.00 hodin. Následovat ji bude v sobotu 4. března 2017 stejná akce v brněnském klubu Fléda. Vstupenky na obě show jsou k dispozici v předprodejích Ticketpro, Ticketportal a SMS ticket. Téměř 300 spotů z 50 zemí světa v bloku trvajícím přes 5 hodin. Reklamožrouti letos servírují reklamy chytré, inteligentní, exotické, ale také kontroverzní podpásovky či historické spoty. Diváci si tak opět mohou vychutnat přehlídku toho nejlepšího, co svět reklamy za poslední rok vytvořil.

   

  Reklamožrouty čeká také bohatý doprovodný program. Ve hře budou konzole PlayStation, kultovní fotoaparáty Instax od společnosti Fujifilm a mnoho dalšího.
  PlayStation Noc Reklamožroutů je pásmo více než tří set reklam, které je rozmanité nejen tematicky, ale také tím, kde videa vznikla. ,,Dramaturgové přehlídky si dávají záležet na tom, aby se do výběru dostaly zábavné kousky i vážnější snímky. Zajímavé jsou také rozdíly mezi velkorozpočtovými reklamami a videi, u kterých dokázali tvůrci vytěžit hodně efektu z malého rozpočtu," vysvětluje pořadatel David Horáček. Letošní PlayStation Noc Reklamožroutů ukazuje, jak do propagace přirozeně vstupují i prvky typické pro kulturu určité země. Nejlepším příkladem je třeba pákistánská reklama na čaj, která je natočena v bollywoodské stylu. Značka Nokia zase vtipně využívá aktuální trend selfie fotografií, Mercedes Benz zase natočil sexy reklamu o vztahu aut. Pětihodinové pásmo reklam bude rozděleno do čtyř bloků se třemi přestávkami.

   

  V přestávkách diváky čeká doprovodný program. Kromě soutěží bude diváky bavit DJ, zábavný fotoaparát Instax od Fujifilm, kterým se může každý vyfotit a fotku si odnést, dámy se mohou nechat nalíčit luxusní dekorativní kosmetikou. Diváci si mohou vyzkoušet soupravu PlayStation VR, se kterou odhalí novou dimenzi neuvěřitelných zážitků videa a virtuální reality. Po nasazení speciálních brýlí s reproduktory se stanou součástí trojrozměrného světa. Firma Sony také připravila pro diváky 6 konzolí PlayStation 4 s nejnovějšími hrami. O zábavu se postará také interaktivní fotokoutek Ananas. Jednu z konzolí PlayStation 4 lze v rámci večera vyhrát. V tombole diváci také najdou kultovní fotoaparát Instax, značkové pánské peněženky Bellroy, komiksové knihy ze speciálních edicí vydavatelství Crew či vouchery na luxusní kosmetiku. Více informací na www.reklamozrouti.cz.

 • Obrázek k novince Kdo vyhrál Berlinale 2017? 19.2.2017

  Kdo vyhrál Berlinale 2017?

  Na letošním Berlínském filmovém festivalu se nejvíc mluvilo o Loganovi, z něhož jsou kritici zatím nadšení, ceny se ale rozdávaly jinde. Zlatého medvěda přezvala režisérka Ildikó Enyedi za romanci O těle a duši, v níž "dva odlišně zmrzačení lidé objevují říši emocí a fyzické touhy". Maďarský snímek už stihla koupit česká distribuční společnost Film Europe, která jej uvede v rámci podzimního festivalu Be2Can. A podobný osud snad čeká i další oceněné filmy, zejména francouzsko-senegalské drama Felicité (Velká cena poroty), finskou komedii The Other Side of Hope (Stříbrný medvěd za režii) a chilské drama A Fantastic Woman (Stříbrný medvěd za scénář). Kompletní výsledky, včetně hereckých ocenění, najdete tady.

  (KarelR)
<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace