foto

Simona Chytrová

  • nar. 13.7.1962 (54 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Simona je narozená roku 1962, povoláním herečka a výtvarnice kostýmů. Od dětství se věnovala sportovní gymnastice (pod vedením Věry Čáslavské se dostala až k titulu mistryně republiky a reprezentace) a baletu. Po zdravotních problémech a statování v Národním divadle se vrhla na herectví a osm let strávila v Semaforu ve skupině J.Suchého, kde začala také s navrhováním kostýmů.

Většinou hraje ve filmech svého manžela, českého režiséra Víta Olmera, se kterým žije více než 18 let a vychovávají spolu potomka, pojmenovaného po tatínkovi. Seznámili se v roce 1987 v Moskvě, kde byl Vít na filmovém festivalu se snímkem "Bony a klid" a Simona na zájezdu s divadlem Semafor. Jako herečka se zejména pánům líbila jako stydlivá Klárka Jágrová v lehce erotickém snímku podle Vladimíra Párala, Playgirls I a Playgirls II. Dále svými kostýmními návrhy přispěla třeba v manželových filmech Waterloo po česku nebo v pohádce Trampoty vodníka Jakoubka. V obou dvou filmech si pochopitelně také zahrála.

John "Jack" "lesumir" Kennedy

Kostymérská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace