foto

Shane West

  • nar. 10.6.1978 (38 let)
    Baton Rouge, Louisiana, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Shane West se narodil v Baton Rouge, Louisianě, USA Donu Westovi a Catharine Westové. V deseti letech se s matkou a sestrou Simone přestěhoval do Californie. Shane má dvě setry, Simone a Mari Ann. Je svobodný a bezdětný.

Od patnácti let se mu dostávali menší televizní roličky, v roce 1997 PODIVNÁ HRA Chrise Theodorakise, kde pomáhá hlavní hrdince rozluštit záhadu a v roce 1998 to byl CLIPS' PLACE.

Jeho první výraznější role byla v roce 1999 v televizním seriálu ONCE AND AGAIN, kde si zahrál "Eliho Sammlera" a diváci i kritici se o něj začali zajímat. Bez ohledu na to, že se zařadil mezi mladé idoly, měl cíl natáčet filmy jako LIBERTY HEIGHTS (1999) o židovské rodině v Baltimoru, což byla jeho filmová premiéra, kde si zahrál doprovodnou roli pod vedením režiséra Barryho Levinsona. Také hrál v teenagerovských komedií jako WHATEVER IT TAKES (2000) a GET IT OVER (2001).V letech 2000-2001 se ještě objevil ve filmech A TIME FOR DANCING, DRACULA 2000 a DANNYHO PARŤÁCI, kde si zahrál sám sebe. Nato byl obsazen do role partnera zpěvačky/herečky Mandy Moore, Landona Cartera, roku 2002 do filmu DLOUHÁ CESTA (A walk to remember), který měl v americe velkou tržbu. Také hrál v klipu Mandy Moore songu Cry. V roce 2003 zazářil ve filmu LIGA VÝJIMEČNÝCH, kde si zahrál po boku Seana Conerryho, tajného agenta Toma Sawyera a v roce 2004 se spojil s televizí NBS, kde v dlouhotrvajícím lékařském televizním seriálu, ER, hrál nemocničního lékaře Raye Barnetta.

Mimo herectví se také věnuje hudbě (oba jeho rodiče byli v mládí muzikanti) a tak s nadšením souhlasil s účinkováním v nezávislém filmu WHAT WE DO IS SECRET (2006), kde hraje Darbyho Crashe, člena punkové kapely The germs z roku 1970; film zatím nebyl vydaný. Ale členové kapely byly ohromeni Westovým výkonem, přetvořili skupinu a Westa obsadili na místo zesnulého Crashe. Takže doufejme, že kvůli hudební kariéře nehodí herectví za hlavu...

t.trojska

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace