foto

Lucie Benešová

  • nar. 18.8.1974 (40 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pražská rodačka, herečka divadelní, filmová i televizní, se zkušenostmi moderátorskými. To je sympatická a nepřehlédnutelná blondýnka Lucie Benešová.

Lucie Benešová je velice atraktivní žena a jistě nikoho nepřekvapí, že ji režiséři rádi obsazují do rolí, které se neobejdou bez "lechtivých" scén. Dokonce si zahrála i ve filmu erotickém - PEKLO V ŘETĚZECH II (1993). Odhalení vnadů se nevyhnula ani ve filmech VEKSLÁK ANEB STARÉ ZLATÉ ČASY (1994) ani v dramatu inspirovaném skutečnými událostmi SAMETOVÍ VRAZI (2005). Pak následovala role kurátorky Barbary (RO(c)K PODVRAŤÁKŮ, 2006) a v úspěšné, vinařské, komedii BOBULE (2007) ztvárnila Markétku - nevěrnou vinařovu ženu.

Seriálový boom se nevyhnul ani Lucii Benešové. Kromě několika epizodních rolí - ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, OŠKLIVKA KATKA, TRAPASY nebo TO NEVYMYSLÍŠ - vytvořila ve dvou dalších jednu z hlavních postav. Prvním byl seriál ON JE ŽENA (zprávařská kolegyně Ivany Chýlkové). Krátce po porodu se objevila příležitost na roli v seriálu HORÁKOVI (2006), který chystala veřejnoprávní ČT. Zde byl jejím partnerem (seriálovým manželem) Igor Bareš. Shodou okolností to nebylo první herecké spojení. Několik měsíců před tím sehráli manželský pár v koprodukčním snímku SCHRÖDERS WUNDERBARE WELT.

Lucčino herectví divadelní můžete posoudit v Branickém Divadle nebo na představeních Divadelní společnosti Hata. Jako moderátorku ji možná někteří diváci (milovníci bulváru) pamatují z pořadu PRÁSK! (vysílala kdysi TV Nova) jako jednu z trojice "Berušek". Možná ani netušíte, že Lucie často propůjčuje svůj hlas v dabingu, který má u nás dlouholetou tradici a patří neodmyslitelně k herecké profesi.

Lucie Benešová je podruhé vdaná, z prvního manželství s hercem Filipem Blažkem má syna Luciána. Druhým manželem je - také herec - Tomáš Matonoha. S ním vychovává syna Štěpána a osvojenou dcerku Sáru. Spolu si v roce 2004 zahráli v televizní inscenaci NADMĚRNÉ MALIČKOSTI: MUŽ, KTERÉHO CHTĚJÍ a oba si zahráli v již zméněné komedii BOBULE.

Kamil "rawboy" Potok

Herecká filmografie