foto

Bokeem Woodbine

  • nar. 13.4.1973 (43 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herec, muzikant, zpěvák Bokeem "Bo" Woodbine se narodil 13. dubna 1973 a vyrostl v Harlemu, známé části New Yorku. Navštěvoval prestižní newyorskou školu Dalton School, později LaGuardia High School of Music & Art, kde studoval hru na kytaru.

Do světa filmu vstoupil za pomocí své matky herečky jako záskok ve filmu JUICE (1992). Opravdový filmový debut si odbyl ve 20 letech v televizním filmu STRAPPED (1993) pod režijní taktovkou Foresta Whitakera. Během následujících pár let se objevil v úctyhodném počtu rozdílných rolí: Joshua Alexander v krimi JASON´S LYRIC (1994) nebo Richard v CROOKLYN (1994) Spika Leeho, Tyrone v dramatu Mara Van Peeblse PANTHER (1994), seržant Crisp v oblíbeném akčňáku SKÁLA (1996) nebo Jonah v komedii Christophera Guesta MÁLEM HRDINOVÉ (1998), a rovněž saxofonista David v portrétovém oskarovém filmu RAY (2004). Do povědomí se zapsal také rolemi v oceňovaných seriálech RODINA SOPRÁNŮ (1999) a SBĚRATELÉ KOSTÍ (2005). V nespočtu seriálů rovněž hostoval – NEW YORK UNDERCOVER (1994), SOUL FOOD (2000), FASTLANE (2002), KRIMINÁLKA MIAMI (2002). Za své účinkování v krátkodobě vysílaném seriálu z lékařského prostředí CITY OF ANGELS (2000) získal nominaci na cenu Image Award za vynikající výkon ve vedlejší roli v dramatickém seriálu. Rád pracuje s nezávislými režiséry, např. hrál v dramatu THE POKER HOUSE (2008) v režii Lori Petty.

Bo je znám tím, že své role hraje naplno a poctivě, je velkým fanouškem Foresta Whitakera, který je mu i rádcem, dále herců Roberta Duvalla, Samuela Jacksona, Dona Cheadlea, Johnnyho Deppa a Seana Penna. Kromě hereckých vloh oplývá i hudebním talentem, skládá písně, hraje na kytaru a vystupuje se svou kapelou 13 Purple Dragons. Věnuje se také dabingu, vystupuje v reklamách a videoklipech, ve volném čase rád čte. Je ženatý s Mahiely a letos se jim mělo narodit první dítě. Ve sportovní oblasti holduje bojovému umění - v Shaolinu se učil praktickému umění Kung Fu a do Číny se pravidelně vrací. Možná i proto je obsazován v akčních filmech, jako např. v chystaném remaku TOTAL RECALL (2012) po boku mnoha hereckých es.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace