foto

Marcia Wallace

  • nar. 1.11.1942
    Creston, Iowa, USA
  • zem. 25.10.2013 (70 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Marcia Karen Wallace se narodila v Crestonu v Iowě jako nejstarší ze tří dětí Arthura Wallace a Joann. Její otec vlastnil a řídil Wallace Sundries, malý krámek se zbožím, kde Marcia, její sestra Shanon a bratr Jim často pomáhali.

Na střední škole třídní učitelka přesvědčovala Marciu, aby se přihlásila na hereckou školu po svém výkonu ve školní hře.  Prioritou pro Marciu byl zájem pro novinařinu. Po absolvování střední školy v Crestonu byla přijata na Parsonovu Univerzitu v Iowě, která jí nabídla plné stipendium. Studovala učitelství a angličtinu a hrála i v několika školních hrách.

V den promoce se Marcia přestěhovala z Iowy do New Yorku s pouhými 148 dolary v kapse. Aby vyšla s penězi psala scénáře, vystupovala na letních táborech, dělala reklamy a příležitostně pracovala jako učitelka angličtiny v Bronxu. Po čtyřech letech vystupování v nočním klubu Marcia a její čtyři přátelé založili improvizovanou skupinu nazvanou The Fourth Wall. V roce 1968 vystupovala se svou skupinou na Broadway. Začala se objevovat v několika divadelních hrách a seriálech. 

Marcia Wallace se vdala za hoteliéra Dennise Hawleyho v roce 1986. Pár adoptoval syna Michaela. Její manžel zemřel v roce 1992 na rakovinu slinivky. V roce 1995 byla herečce diagnostikována rakovina plic, které podlehla v roce 2013 ve svých 70 letech, týden před svými 71. narozeninami. 

Tereza "Streeper" Filounková

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace