foto

Dana Homolová

  • nar. 19.12.1951 (65 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dana Homolová je dcerou herce Miroslava Homoly (1909-1983), matka Emílie byla baletkou v Národním divadle. Dana Homolová se tedy od dětství pohybovala v uměleckém prostředí, inspirována matkou se věnovala baletu, navštěvovala také hudební školu. Vystudovala herectví na DAMU (1974), načež nastoupila své první angažmá v Divadle Jaroslava Průchy v Kladně, kde hrála až do roku 1995. Vytvořila zde desítky hlavních rolí, převážně komediálního charakteru. Ještě za studií hostovala v Karlínském divadle, v letech 1979-1981 také v Divadle ABC, v 90. letech pohostinsky hrála v Ypsilonce, hrála také v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Objevila se také v muzikálech, v l. 1999-2002 hrála v Pomádě, v poslední době vystupuje často také v zábavných televizních pořadech.

Filmovým debutem Dany Homolové byla menší role v muzikálové komedii ROMANCE ZA KORUNU (1975), pak hrála v dalších filmech různých žánrů, v komedii TÍM PÁDEM (1979) se objevila spolu se svým otcem. Větší příležitost dostala jako Marie v kriminálce MRAVENCI NESOU SMRT (1985), po roce 1989 pak účinkovala v nepříliš zdařilých komediích PLAYGIRLS (1994) nebo WATTERLOO PO ČESKU (2002). Doménou Dany Homolové byly ženy nezřídka pochybných mravů a pokřiveného charakteru.

Dana Homolová je rozvedená, jejím manželem byl herec Václav Vydra mladší (*1956); jejich manželství netrvalo dlouho, nicméně dodnes mezi nimi panuje přátelský vztah a vystupují spolu v debatních zábavných pořadech.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace