foto

Jacqueline McKenzie

  • nar. 24.10.1967 (49 let)
    Sydney, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Jacqueline Susan McKenzie se narodila 24. října 1967. Je televizní a filmová herečka z Australského Sydney. Promovala na prestižní škole v národním institutu dramatického umění v Sydney, která se chlubí tím, že vychovala hvězdy jako Mel Gibson, Judy Davis, Cate Blanchett a Geoffrey Rush. Ráda také ve svých volných chvílích maluje nebo zpívá - má songy jako Shy Baby, Boo Boo, Find Me, Summer, Under The Elm and Ever.

První televizní debut zaznamenala v ROMPER STOMPER (1992), hrála Gabe, drogově závislou přítelkyni Russella Crowea. Za tenhle film získala první z mnoha ocenění. O rok později získala nominaci na ceny, za filmy STARK a THIS WON´T HURT A BIT. V roce 1994 to byly potom další dvě nominace za filmy THE BATTLERS a TRAPS.

Dále pokračovala ve své vzestupné tendenci v australských snímcích. V roce 1994 vyhrála cenu ve filmu HALIFAXOVÁ, SOUDNÍ PSYCHIATR: VYLHANÉ VZPOMÍNKY a rok 1995 znamenal další cenu za ANGEL BABY. Především tyto úspěchy jí otevřely cestu do Ameriky. Zahrála si ve filmech jako POZDRAV Z BODU NULA (1998), ÚTOK Z HLUBIN (1999) nebo PODIVNÁ TAJEMSTVÍ (2002).

V roce 2004 ji známe z její nejznámější role Diane Skouris. Agentka sci-fi seriálu 4400, kterého se natočili celkem 4 řady. Pro tento seriál nazpívala mimo jiné song Shy Baby. Aktuálně je v Koloumbíjské Bogotě, kde natáčí první řadu nového televizního seriálu MENTAL.

David "sir-dave" Čechmánek

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace