foto

Adewale Akinnuoye-Agbaje

  • nar. 22.8.1967 (49 let)
    Islington, Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Adewale Akinnuoye-Agbaje je britský herec, advokát a módní návrhář mužského oblečení. Je buddhista. Narodil se 22.8. 1967 v Islingtonu v Londýně. Jeho rodiče jsou z Nigérie, ale přestěhovali se do Vellké Británie. Jeho jméno je složeno z Ade (= koruna), wale (= přichází domů), Akin (= bojovník), nuoye (= náčelnictví), Agbaje (= blahobyt a zdraví).

Adewale má čtyři sestry a plynule mluví několika jazyky – kromě angličtiny, italštiny a yorùbá (jazyk etnické skupiny, z níž pocházejí jeho rodiče) mluví i swahilštinou. Získal právnické vzdělání na londýnské Královské akademii.

Ve filmech začal hrát roku 1994. Je známý především kvůli roli zločince Simona Adebisiho z vězeňského seriálu Oz televize HBO, a také jako člen druhé skupiny Přeživších - Mr. Eko, ze seriálu Ztraceni. V menších rolích se objevil například ve filmech Agent bez minulosti, či Mumie se vrací. Nedávno také řekl, že bude točit film o svém vlastním životě.

2. září 2006 byl zatčen v havajském Honolulu neuposlechnutí policisty a řízení auta bez řidičského průkazu.

Míša "Sašenka165" M.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace