foto

Rex Linn

  • nar. 13.11.1956 (60 let)
    Spearman, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Rex Maynard Linn, se narodil jako třetí dítě v rodině texaských rančerů. Často navštěvoval místní kino, nejradši chodil na horory a westerny. Vysnil si, že se stane hercem, ale v malém městečku mu nikdo nevěřil. Ve 13 letech se celá jeho rodina přestěhovala do Oklahoma City. Zde kromě studia dokonce po nějaký čas pracoval v zoo. Až poté co viděl výkon Jacka Nicholsona ve filmu PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM (1975) se herectví začal skutečně věnovat. Bohužel zpočátku ho provázely neúspěchy: Ve školním představení Šumař na střeše při svém tanečním čísle téměř zničil scénu, čímž skončila jeho kariéra ve školním dramatickém kroužku. V roce 1980 graduoval na Oklahomské státní univerzitě z oboru Radio/TV/Film.

Po skončení školy nastoupil na místo bankovního úředníka. Když banka po dvou letech zkrachovala, snažil se upoutat lovce talentů. Také pracoval v ropném průmyslu a účinkoval v několika hodně špatných reklamách. V této době dostal svou první roli v celovečerním filmu: DARK BEFORE DAWN (1989). Hned ve stejném roce dostal první velkou roli v krimi NOČNÍ HRA po boku Roye Scheidera.

Nato se rozhodl, že zamíří na západ: přestěhoval se do Hollywoodu. Dostával roličky v béčkových filmech a hostoval v nejrůznějších seriálech, ale v roce 1992 přišel opravdový zlom: CLIFFHANGER. Zde hrál jednoho z hlavních záporáků. Od té doby si zahrál již ve více než 40 filmech, mezi nimi WYATT EARP, ZELENÝ SVĚT, KŘIŽOVATKA SMRTI či SALTON SEA. Hostoval také v seriálu JAG jakožto major Mark 'Falcon' Sokol.

Rex Linn je typický představitel herců typu "toho už jsem někde viděl", hraje totiž hodně a nepohrdne ani rolemi nepřesahujícími 2 minuty (ale důležitými!). Často ho můžeme vidět v rolích kovbojů, agentů FBI nebo vesmírných bojovníků. Pro jeho zatím poslední roli, detektiva Franka Trippa v seriálu KRIMINÁLKA MIAMI, si musel oholit svůj typický knír a jeho vzhled tak dostal úplně nový rozměr (račte se podívat na imdb).

M. "Stegman" K.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace