foto

Billy Boyd

  • nar. 28.8.1968 (47 let)
    Glasgow, Skotsko, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Billy William Boyd se narodil 28. srpna roku 1968 v Anglii Williamovi a Mary Boydovým. Jeho otec byl dělník a matka úřednice. Billyho ve 14 letech postihlo velké neštěstí - jeho rodiče zemřeli a jeho se ujala babička. Otec zemřel na rakovinu plic a jeho matka krátce po otci zemřela také. V té době chodil do divadla, ale opustila ho chuť hrát a tak se rozhodl, že bude vázat knihy. Absolvoval tedy roční studium a našel si práci. V sedmnácti letech našel v divadlu opět zalíbení, ale nepřálo mu štěstí - i když si ho učitel velice chválil, divadlo shořelo a nikdo ho neopravoval.

Rozhodl se tedy, že začne pracovat v jiném divadle. Tentokrát se na něj štěstí usmálo - získal mnoho zkušeností a práce v divadle mu přinesla první filmové role. Za zmínku ale stojí až trilogie PÁN PRSTENŮ (v této době mu umírá babička), kde si zahrál sice ne hlavní roli, ale objevil se po boku mnoha talentovaných a známých herců a navíc ve filmu oceněným několika Oscary.

Po mega úspěchu trilogie natočil několik filmů, z čehož jsou asi nejlepší ZA JASNÉHO DNE nebo PŘÍBĚHY ZTRACENÝCH DUŠÍ, kde se opět objevil vedle hvězd první velikosti.

V roce 2006 našel konečně štěstí - přítelkyni Ali Mckinnon, se kterou má syna Jacka Williama Boyda. Má jedno tetování na kotníku (elfská devítka), poslouchá Coldplay a Beatles (zřejmě proto si tolik rozumí se svým nejlepším přítelem Dominicem Momaghamem), má rád modrou barvu, zvíře pumu, Simpsnovi, Thajsko a thajské jídlo. Kromě herectví se věnuje i hudbě - má svou kapelu Beecake.

Lily "Lilys" Leonitil

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace