foto

J.J. Abrams

  • nar. 27.6.1966 (49 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jeffrey Jacob Abrams (přezdívaný a známý jako J.J. Abrams) se narodil židovské rodině 27. června roku 1966 v New Yorku. Během střední školy se aktivně věnoval divadlu (hrál např. ve školní hře FIDDLER ON THE ROOF) a navštěvoval univerzitu Sarah Lawrencové v Bronxville. V patnácti letech malý J.J. napsal hudbu pro sci-fi horor NIGHTBEAST režiséra Dona Dohlera. Jeho otec Gerald W. Abrams, a matka Carol Abrams mají stejné povolání: jsou producenti.

Ač se po vystudování Abrams pustil do psaní scénářů k nejrpve bezvýznamným, nízkorozpočtovým filmům jako TAKING CARE OF BUSINESS nebo FOREVER YOUNG, které neměly valný úspěch, jeho kariéru výrazně ovlivnila televizní tvorba. Setkání s Jackem Benderem bylo osudové a po uvedení televizního školního dramatu FELICITY se natolik proslavil, že tentýž rok napsal scénář k filmu Michaela Baye ARMAGEDDON, který se záhy stal komerčním trhákem. Ještě předtím však potkal svou životní lásku Katie McGrath, se kterou má momentálně už třetí dítě. Po těchto prvotních úspěších se rodák z New Yorku na čas odebral ke svým komornějším projektům, aby náhle jeho opětovná spolupráce s Jackem Benderem slavila další úspěch v podobě sci-fi seriálu ALIAS. Seriál si vydobyl slušný ohlas u diváků a dočkal se pěti řad.

Zlomovým momentem v kariéře brýlatého sympaťáka byl zcela jistě seriál ZTRACENI o partě ztroskotaných lidí na neznámém ostrově, ze kterého se stal jeden z nejúspěšnějších seriálů všech dob a Abramsovi konečně naplno otevřel dveře do Hollywoodu. Nepopiratelný fakt dokazuje důvěra, kterou J.J. dostal, když měl po neslaném a nemastném druhém dílu opět vzkřísit špionážní sérii MISSION: IMPOSSIBLE. Abramsovi se to povedlo - posadil se na režisérskou stoličku, sedl za stůl, aby napsal scénář a třetí díl vydělal téměř 400 milionů dolarů, přičemž slova kritiků a diváků nešetřila chválou.

Momentálně je J.J. Abrams jedním z nejúspěšnějších producentů, režisérů a scénáristů a dokončuje svůj další, velmi očekávaný projekt s pracovním názvem CLOVERFIELD, ve kterém budou obyvatelé New Yorku čelit neznámé hrozbě. Realistické drama o život bude umocněno o záběry z domácí kamery a angažováním poměrně neznámých herců. Zřejmě nejtěžší překážkou však bude Abramsův další film, kde se bude muset vypořádat s několika let dlouhými tradicemi a kultovní atmosférou v legendární sci-fi sérii STAR TREK, které by mohl vrátit zašlý lesk. Ambice a dispozice k dalšímu úspěchu bezesporu má.

Satan

Režijní filmografie

2015 Star Wars: Síla se probouzí
2013 Star Trek: Do temnoty
2011 Super 8
2010 Mr. & Mrs. Bloom (TV seriál)
2009 Anatomy of Hope (TV film)
Star Trek
2006 Mission: Impossible III
2005 Kancl (TV seriál)
2004 Ztraceni (TV seriál)
2001 Alias (TV seriál)
1998 Felicity (TV seriál)

TV pořady

2003 Jimmy Kimmel Live! (TV pořad)

Scenáristická filmografie

2015 Star Wars: Síla se probouzí
2011 Super 8
2010 Mr. & Mrs. Bloom (TV seriál)
2008 Hranice nemožného (TV seriál)
2007 Lost: Missing Pieces (TV seriál) - původní scénář
2006 Mission: Impossible III
2005 Avatar: Legenda o Aangovi (TV seriál)
Catch, The (TV film)
2004 Ztraceni (TV seriál)
2001 Alias (TV seriál)
Jízda do pekel
1998 Armageddon
Felicity (TV seriál)
1997 Na rybách
1992 Navždy mladý
1991 Myslete na Henryho
1990 Takový je byznys

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(2 715)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace