foto

Peter Woodward

  • nar. 24.1.1956 (61 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Britský herec, kaskadér a scénárista. Narodil se 24. ledna 1956 v Londýně. Oba rodiče (matka Venetia Mary Collett, uměleckým jménem Venetia Barrett, otec Edward Woodward) jsou známými herci, stejně jako Peterovi sourozenci, bratr Tim (1953) a sestra Sarah (1963). Od počátku kariery šel ve stopách svého otce, vystudoval Královskou akademii dramatických umění a stal se hercem Royal Shakespeare Company, v niž ztvárnil mnoho hlavních rolí včetně Zimní pohádky, Mnoho povyku pro nic nebo Romeo a Julie.

Objevil se rovněž v řadě televizních filmů a seriálů. Ve filmu THE BRILLCREEM BOYS (1998) mu režisér Terence Ryan svěřil roli německého kapitána Stossela, ve vedlejších rolích se objevil například ve filmech PATRIOT (2000), TĚŽKÝ PRACHY (2002) nebo LOVCI POKLADŮ: KNIHA TAJEMSTVÍ (2007). Nejznámějším hercovým počinem bude zřejmě role Galena ve filmu BABYLON 5: VOLÁNÍ DO ZBRANĚ (1999), v na něj navazujícím seriálu CRUSADE (1999) a následně i ve filmu BABYLON 5: HLASY V TEMNOTĚ (2007). Nejnověji jej můžeme vidět v seriálu HRANICE NEMOŽNÉHO (2008) a NCIS: LOS ANGELES (2009).

Kromě herectví je také uznávaným odborníkem na historické zbraně a bojovou techniku, což jej dovedlo až k dokumentárnímu seriálu THE CONQUEST (2002), v níž zúročil své znalosti zbraní, výcviku a bojové techniky napříč historií. Je rovněž členem The British Academy of Dramatic Combat, věnuje se aranžování bojových scén. V devadesátých letech založil spolu se svým otcem společnost Tripal Productions, pro kterou napsal a produkoval svůj první celovečerní film THE HOUSE OF ANGELO. Titulní roli Angela vytvořil Peterův otec Edward, v dalších rolích se objevil i sám scénárista a oba jeho sourozenci.

Zatím posledním autorským počinem tohoto umělce je scénář k romantickému dramatu režiséra Richarda Attenborougha TAJEMSTVÍ PRSTENU (2007). Přijetí tohoto filmu diváky i kritikou bylo poněkud rozporuplné, scénáři byla vytýkána nepřirozenost.

Dáša "lola3121" :-)....

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace