foto

Tereza Těžká

  • nar. 11.1.1996 (21 let)
    Opava, Česká republika
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tereza Těžká se narodila v roce 1996 v Opavě, kde chodila na základní školu Englišova. V roce 2011 začala studovat na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě obor herectví (HDU). Na této škole v roce 2015 ukončila studium maturitou, protože byla přijata na DAMU obor Alternativní a loutkové herectví.

První krůčky před kamerou udělala ve studentském filmu SKORO ÚPLNĚ VYMYŠLENÝ FILM a ve filmu MODELKY S.R.O.; v obou měla jenom malé role, kterým se tak hezky česky říká štěky. 

V létě 2014 začala natáčet německý historický film z období po druhé světové válce, DIE HIMMELSLEITER, kde měla roli pašeračky Selmy, na jaře 2015 si zahrála epizodní roli přítelkyně vraha, Lucii Veverkovou seriálu PŘÍPADY 1. ODDĚLENÍ a začala natáčet další německý historický film, tentokrát kostýmní, z období renesance DER PUPPENSPIELER,  ve kterém byla obsazena do role Mathilde Kühn,

Ve svém volném čase se věnuje divadlu, četbě a psaní poezie. Miluje cestování a sní o tom, že se podívá do nejrůznějších koutů světa.

Tereza "Rozaria" Těžká

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace