foto

Danny Huston

  • nar. 14.5.1962 (54 let)
    Řím, Itálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Danny Huston se narodil 14. Května 1962 v Římě legendárnímu režiséru Johnu Hustonovi a herečce americko – íránského původu Zoe Sallis. Danny se díky vlivu svého otce na začátku své hvězdné kariéry postavil nejdříve za kameru, ovšem s přibývajícím časem jej to táhlo spíše před ní, což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí. Svou první výraznější roli si odkroutil ve filmu z roku 1995 LEAVING LAS VEGAS. Do širšího povědomí diváků se dostal díky roli Michaela ve skvělém dramatu 21 gramů! O rok později exceloval v dalším dramatu - LETEC, které bylo natočeno Martinem Scorsesem podle skutečných událostí a hlavní roli v něm ztvárnil Leonardo DiCaprio. Za tento snímek byl Danny Huston nominován na SAG Award. V roce 2006 obdržel Golden Satellite Award za roli ve snímku NEPOHODLNÝ. V témže roce se pustil do natáčení westernu THE PROPOSITION, jenž měl premiéru na uznávaném festivalu Sundance.

V posledních několika letech je Danny Hudson stále častěji vyhledáván hollywoodskou produkcí. V roce 2007 si zahrál v akčním dramatu KRÁLOVSTVÍ, poté se ukázal před kamerou s Jimem Carreym v thrilleru 23. To, že je schopen zahrát cokoliv, předvedl v hororu 30 DNÍ DLOUHÁ NOC, kde ztvárnil hlavního záporáka, který chce Joshi Hartnettovi ukousnout hlavu. V dalším roce se ujal role zhýčkaného redaktora v komedii JAK SE ZBAVIT PŘÁTEL A ZŮSTAT ÚPLNĚ SÁM a naposledy jej mohli všichni komiksoví nadšenci vidět v dalším pokračování legendárních X-Menů s názvem X-MEN ORIGINS: WOLVERINE.

V roce 2010 se objeví ve dvou velkých remacích, a to v hvězdně obsazeném SOUBOJI TITÁNŮ a v ROBINU HOODOVI, kde si zahraje po boku dalších hvězd, Russella Crowe, Marka Stronga a Cate Blanchett. Danny je nevlastním bratrem hereček Anjelici Huston, Allegry Huston a scénáristy Tonyho Hustona. Je vdovec a se svou dcerou Stellou žije v Los Angeles.

Marek "Mashak" Myšinský

Režijní filmografie

2016 Fastbreak
The Last Photograph
1995 Ledová princezna (TV film)
Psychopat
1991 Colette
1988 Pan North
1987 Bigfoot (TV film)
Mister Corbett's Ghost (TV film)

Dokumentární

1985 Santa Claus: The Making of the Movie (TV film)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace