foto

Romola Garai

  • nar. 6.8.1982 (34 let)
    Hong Kong
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Romola Garai žila do svých osmi let v Singapuru a v Hong Kongu, kde její otec Adrian pracoval pro britskou banku. Už od malička se Romola toužila stát zpěvačkou a mít svou vlastní kapelu, což jí v podstatě i netušeně přivedlo na dráhu herečky, protože díky svému pěveckému nadání si ji všiml hledač nových talentů, a to právě, když vystupovala v jedné jazzové skupině. Brzy na to už Romola debutovala jako herečka, a to ve filmu americko-anglické koprodukce - POSLEDNÍ SEXBOMBY: film vypráví o ovdovělé ženě jménem Elisabeth (Judi Dench), která se po dlouhých letech snaží dát znovu dohromady svou swingovou kapelu, Romola ve filmu představuje Elizabeth ve vzpomínkách - jaká byla, když byla ještě mladá.

Dále následovaly menší role, charakter sekretářky Zoe v dramatu „Attachments“ (Náklonnosti) a role ztracené dcery Charlotte v minisérii „Perfect“ (Dokonalý), ani jedno však na našich obrazovkách zatím nebylo uvedeno. Větší úspěch pak přišel ve filmu NICHOLAS NICKLEBY, který získal ocenění za nejlepší provedení od národního výboru kritiků za rok 2002 (Best Ensemble Performance from the National Board of Review). Po těchto pár filmech Romola zatoužila rozšířit si své studie na anglické fakultě Královny Marie, jenže bohužel bo možná spíš bohu dík přišly další nabídky od filmu, jako například role Gwendolen Harleth v sérii „Daniel Deronda“ a velký úspěch ve filmu „I Capture the castle“ (Ovládnu hrad), za který Romola získala nominaci na nejvíce slibného nováčka britských nezávislých filmových cen (British Independent Film Awards), no a na školu prostě nezbyl čas.

V roce 2004 dostala Romola roli hned ve dvou úspěšných filmech – prvním se stal HŘÍŠNÝ TANEC 2: HAVANA NIGHTS, kde se objevila po boku začínající hvězdy Diega Luny jako mladá Američanka Katey Millerová, která se přestěhovala v 58. roce s rodiči na Kubu, dalším projektem, tentokrát s historickým pojetím, ale rovněž americké produkce, byl JARMARK MARNOSTI. Po těchto filmech následovaly ještě velmi slibný irsko-anglicko-francouzský film „Inside I'm dancing” (Uvnitř tančím), “The snow goose” (Bílá husa) a televizní série “Mary Bryant”, nic z toho však u nás zatím nebylo uvedeno.

Monika "M_I_A_13" Rysulová

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2012 Štětka

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(117)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace