foto

Bridget Moynahan

  • nar. 28.4.1971 (45 let)
    Binghamton, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Kathryn Bridget Moynahan se narodila 21. září 1972 v Binghamtonu v New Yorku a pobývala hlavně v Longmeadow v Massachusetts. Jako dítě byla hodně divoká a excelovala ve sportech. Na střední škole se stala kapitánkou basketbalového týmu a vybrala si hraní ve fotbalovém mužstvu místo hraní v dramatickém kroužku. Asi to tak chtěl osud, ale nakonec se k ní hraní přece jenom proplížilo. Po absolvování Longmeadow High School, se Bridget přestěhovala do New Yorku, kde chtěla hledat slávu. Na hledání slávy si sama vytyčila tři roky. Po této době chtěla sama sebe přehodnotit a pak se možná vrátit i do školy. To se nakonec ukázalo jako zbytečné, protože měla vynikající předpoklady pro modeling. Během 90. let se objevila v mnoha módních časopisech. Zejména Vogue, New Woman a Shape a taky se objevila na obálce Glamouru.

Její magnetický vzhled a náhodný pobyt v New Yorku byly dvěma hlavními předpoklady pro získání její první role. Ve velúspěšném seriálu SEX VE MĚSTĚ, z produkce HBO si Bridget zahrála Natashu, ženu, která je vdaná za Pana Velkého. Po Sexu ve městě se vydala vstříct filmovým rolím. Její první tři role byly jenom nepatrné štěky ve filmech WHIPPED, TRIFLING WITH FATE a IN THE WEEDS (všechny tři z roku 2000). Ačkoliv ani jeden z těchto filmů nezabodoval u kritiky ani u publika, tak Bridget je chápala jako cennou zkušenost s hraním ve filmech.

Ve filmu DIVOKÉ KOČKY (2000) si zahrála jednu z trojice barmanek. Film slavil obrovský úspěch, ale pouze v pokladnách kin - produkce: Jerry Bruckheimer. O rok později si zahrála trošku "jinou ženu" v romantické komedii LÁSCE NA STOPĚ (2001), kde stála po boku Johna Cusacka a Kate Beckinsale. Ještě v tom samém roce si položila sama před sebe výzvu a zúčastnila se konkurzu na "thriller Toma Clancyho" NEJHORŠÍ OBAVY (2001). Byla radostí bez sebe, když dva týdny po konkurzu zjistila, že vyhrála a zahrála si po boku Bena Afflecka jeho snoubenku. Za svůj výkon si poslechla velmi přijemné ohlasy kritiky.

(Proti)hráčku Colina Farrella a Ala Pacina si zahrála ve thrilleru Rogera Donaldsona TEST (2003). Na celkově slabém filmu skvěle doplnila trojlístek hereckého obsazení, na kterém film nakonec stál. V megalomanské akční sci-fi režiséra Alexe Proyase JÁ, ROBOT (2004) si Bridget zahrála partnerku Willa Smithe, který odhaluje spiknutí ve společnosti USR, která má na starosti vývoj robotů.

Jiří "Isherwood" Valášek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace