foto

Ben Chaplin

  • nar. 31.7.1970 (46 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Ačkoliv tomu nasvědčuje jméno Chaplin, Ben Chaplin ze slavné rodiny nepochází. Tento pseudonym si zvolil za své umělecké jméno podle jména matky. Narodil se jako Benedict John Greenwood v Londýně matce Cytnhii, která učila divadelní hru a otci Peteru Greenwoodovi, který byl inženýr a také učitel. V Británii vystudoval školu Guillhall School of Music and Drama a začal hrát v divadle. První úspěchy v počátcích kariéry zaznamenal ve Williamsově dramatu "Skleněný zvěřinec" po boku Zoe Wanamakerové v Londýnském divadle "West End", díky kterému byl nominován na Cenu Laurence Oliviera.

Od počátku 90. let hraje v televizi a filmech a v roce 1993 účinkoval v psychologické adaptaci SOUMRAK DNE po boku Anthony Hopkinse a Emmy Thompsonové. Výraznější pozornost veřejnosti však Chaplin poprvé získal o 2 roky později za výkon Mathewa Maloneho v první sérii sitcomu GAME ON!. V roce 1996 dostává šanci ve větší roli v romantické komedii PROČ KOČKA NENÍ PES?, kde si zahrál s Umou Thurman, Jammie Foxem a Janenane Garofalovou.

Větší zlom v kariéře Bena Chaplina však představuje jeho obsazení ve filmu režírovaném Terrencem Malickem a nominovaném na 7 oscarů TENKÁ ČERVENÁ LINIE, kde si zahrál poměrně výraznější roli než doposud a sekundoval významným hereckým osobnostem jako například Seanu Pennovi, Adrienu Brodymu, George Clooneymu, Johnu Travoltovi, Woody Harrelsonovi, Nicku Noltemu, nebo Johnu Cusackovi. Po tomto filmu se stal Ben Chaplin už divákům velmi povědomým hercem a jeho filmové obsazení se zásadně změnilo.

Po roce 2000 natočil mnoho filmů, kde už byl obsazován povětšinou jen do hlavních rolí jako napřiklad v thrilleru ĎÁBEL PŘICHÁZÍ po boku Winony Ryder, nebo s Nicole Kidman v komedii NEVĚSTA PŘES INTERNET, v krimi VZOREC PRO VRAŽDU se Sandrou Bullock, nebo dokonce v Asijském koprodukčním filmu THE TOUCH.

S Terrencem Malickem se pak opět setkal ve filmu NOVÝ SVĚT v poněkud menší, ale neméně významné roli, kde se také setkal s herci jako Colin Farrell nebo Christian Bale. Z novější a relativně úspěšné tvorby můžeme Bena Chaplina vidět například v Anglickém dramatu CHROMOFOBIE po boku Penelope Cruz a Raplpha Fiennese.

Michael "MiCM" -

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace