foto

Christine Taylor

  • nar. 30.7.1971 (45 let)
    Allentown, Pennsylvania, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Christine Joan Taylor. Narodila se 30. července 1971. Vyrůstala v konzervativní katolické rodině. Již jako tříletá hrála v lokálních produkcích. Její první hereckou rolí byl výstup v reklamě na omáčku na špagety. V roce 1989 v Allentownu vystudovala Central Catholic High School. Scházela se s basketbalistou Billem McCaffreyem. Později byla zasnoubena s hercem Jasonem Bloomem, z náboženských důvodů se však rozešli.

V roce 1994 jí byla nabídnuta hlavní role v hororu NOC DÉMONŮ 2, jelikož však rozhodně odmítla natočit nahé scény, dostala roli jen vedlejší. Společně s Christopherem Danielem Barnesem byla roku 1997 za snímek BRADYOVI 2 nominována na MTV Movie Awards v kategorii Nejlepší filmový polibek. V roce 2005 byla tamtéž za VYBÍJENOU nominována v kategorii Nejlepší herecký kolektiv.

V květnu 2000 se provdala za hereckého kolegu Bena Stillera. O dva roky později se jim narodila dcera Ella Olivia, v červenci 2005 pak syn Quinlin Dempsey.

Je členkou správní rady organizace A.L.S., zabývající se získáváním financí pro výzkum léčení a pečování o lidi trpící smrtelným neuromuskulárním onemocněním - amytrofickou laterální sklérózou (ALS).

Známá je především účinkováním ve filmech Bena Stillera (ZOOLANDER, VYBÍJENÁ, TROPICKÁ BOUŘE), vidět jsme jí mohli i v retro romantické komedii PÍSEŇ PRO NEVĚSTU nebo v hororu NOC DÉMONŮ 2. Objevuje se i v nezávislých filmech (DESPERATE BUT NOT SERIOUS, DENIAL, KISS TOLEDO GOODBYE) a televizních seriálech (PARTY GIRL, PŘÁTELÉ, DALLAS).

Leland "eraserhead666" Palmer

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace