foto

Rob Morrow

  • nar. 21.9.1962 (54 let)
    New Rochelle, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Rob Morrow se narodil jako Robert Alan Morrow 21. září 1962 v New Rochelle v New Yorku do rodiny židovského původu. Jeho matkou je zubařka Diane Francis a otcem dělník Murray Morrow. Jeho rodiče se ale rozvedli, když bylo Robovi devět. Dětství ale strávil v floridském Miami, kde také chodil na Miami Sunset Senior High School. Tu ale opustil, když se začal prosazovat jako herec.

První hereckou příležitost dostal v roce 1985, kdy si zahrál hlavní roli ve filmu SOUKROMÝ VÍKEND, a kde se objevil po boku také začínajícího Johnnyho Deppa. Poté ale následovala menší herecká pauza až do roku 1989, kdy si zahrál v televizním seriálu TATTINGERS. Další rok už ho ale potkala jeho největší role, a to postava doktora Joela Fleischmanna v seriálu ZAPADÁKOV, za níž byl třikrát nominovaný na cenu Zlatý glóbus a dvakrát na cenu Emmy. V seriálu vydržel až do roku 1995, ale už rok předtím si zahrál ve filmech POSLEDNÍ TANEC a MATKA, ve kterém se objevila také herečka Lisa Kudrow.

Po další dvouleté pauze jsme Roba mohli vidět ve filmu PŘÍMO DO SRDCE a ve dvou televizních snímcích JENOM LÁSKA a DEN, KDY ZABILI LINCOLNA. Ve druhém jmenovaném si zahrál hlavní roli po boku Marisy Tomei. V roce 1999 se Rob objevil pouze v malé roli v seriálu NEARLY YOURS. Vše si ale vynahradil v roce 2000, kdy natočil hned pět filmů – TÁPAJÍCÍ, SAM THE MAN, NEVĚRA NARUBY, LABOR PAINS a televizní film PRŮHLEDNÉ LŽI. Rok potom dostala Rob roli pouze v kladně hodnoceném televizním filmu JENIFER, ale v roce 2002 si kromě rolí v seriálu STREET TIME a ve filmech GURU a NIGHT’S NOONTIME zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu KLUB VYVOLENÝCH, kde byli jeho hereckými partnery Kevin Kline a Emile Hirsch.

V herecké kariéře Roba Morrowa potom nastala další tříletá pauza, až v roce 2005 dostal další přelomovou roli, a to roli agenta Dona Eppese v seriálu VRAŽEDNÁ ČÍSLA, který společně se svým bratrem Charliem pátrá po zločincích pomocí matematiky. Ve stejném roce se také objevil v roli Milese ve filmu GOING SHOPPING. V roce 2007 natočil Rob další dva filmy – televizní snímek PRÁVO BÝT OTCEM a film NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE, kde si zahrál doktora Hollinse po boku hereckých legend Morgana Freemana a Jacka Nicholsona. V roce 2010 se objevil i ve dvou epizodách seriálu VINCENTŮV SVĚT a také hraje v seriálu THE WHOLE TRUTH, který produkuje producent Jerry Bruckheimer. Na rok 2011 má zatím naplánován pouze thriller THE GOOD DOCTOR, ve kterém hraje hlavní roli herec Orlando Bloom.

Rob je už od roku 1998 ženatý s Debbon Ayer, s níž má dceru Tu Simone. Mezi jeho záliby patří mimo jiné lyžování.

Jirka "Greg" Přichystal

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2003 Joan z Arkádie (TV seriál)
2002 Street Time (TV seriál)
2000 Tápající
1997 Oz (TV seriál)
1993 Silent Alarm, The

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace