foto

Daniel Wu

  • nar. 30.9.1974 (42 let)
    Berkeley, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Daniel Yin-Cho Wu se narodil 30. září 1974 v americké Kalifornii, chceme-li být přesní, bylo to ve městě Berkeley v sanfranciském zálivu. Jeho otec George v roce 1949 emigroval z čínské Šanghaje poté, co se k moci dostali komunisté a v New Yorku potkal Danielovu matku Dianu, která rovněž emigrovala z Šanghaje. V současnosti je Daniel známým hercem, režisérem, producentem, modelem a stále trénuje wushu a další bojová umění. 6. dubna 2010 se oženil s hongkongskou modelkou a herečkou Lisou S.

Teď ale pěkně od začátku. Poté, co Daniel viděl film Klášter Shaolin s Jet Lim, se začal zajímat o bojová umění. V 11 letech se začal učit wushu. Jeho dalším dětským idolem byl Jackie Chan. V roce 1994 založil na oregonské univerzitě wushu club a působil zde jako trenér.

O tři roky později, tedy roku 1997, se Daniel vypravil do Hong Kongu, aby mohl být svědkem jeho předání Čínské lidové republice. Na návrh své sestry se Daniel začal věnovat modelingu a o čtyři měsíce později si jej všiml filmový režisér Yonfan, který ho obsadil do svého filmu BISHONEN, který měl premiéru v roce 1998.

Ve stejném roce si zahrál jednu z hlavních rolí ve filmu Mabel Cheungové CITY OF GLASS a byl nominován jako nejlepší nový herec na 18. ročníku Hong Kong Film Awards. Od tohoto okamžiku šlo vše již velice rychle, Daniel stihl za 10 let natočit přes 40 filmů, často s významnými režiséry, například s Gordonem Chanem, Siu-Tung Chingem nebo Derekem Yee. A nebylo nezvykem, že se jednalo o hlavní role.

Z jeho nejznámějších filmů můžeme jmenovat NEW POLICE STORY, kde si zahrál po boku legend Jackie Chana a Nicholase Tse, nebo THE SHINJUKU Incident, opět s Jackie Chanem v hlavní roli.

Od roku 2003 také některé filmy produkuje a v roce 2006 dokonce režíroval film podle vlastního scénáře, muzikál THE HEAVENLY KINGS s Jacky Cheungem, Stephenem Fungem a Nicholasem Tse v hlavních rolích.

Letos se Daniel Wu objeví hned v několika snímcích, mimo jiné v režisérském debutu rapera RZA, kterým bude akční film THE MAN WITH THE IRON FISTS. Bude se jednat o jednu z velmi mála hollywoodských rolí tohoto asijského herce.

Sesshoumaru

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace