foto

Shannyn Sossamon

  • nar. 3.10.1978 (38 let)
    Honolulu, Hawaii, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Shannyn Sossamon (celým jménem Shannon Marie Kahoolani Sossamon) se narodila na Havaii v roce 1979. Když jí byly pouhé tři roky přestěhovala se s celou rodinou do vzdáleného nevadského Rena. Poté, co úspěšně ukončila středoškolské studium a získala maturitu, rozhodla se přestěhovat do Los Angeles. Živila se zde pět let jako tanečnice a přivydělávala si i natáčením reklam.

K herectví se dostala vlastně náhodou. Jednou, když vystupovala jako diskžokejka v jednom s Los Angeleských klubů na oslavě herečky Gwyneth Paltrow, si jí všiml režisér Brian Helgeland a pozval ji na konkurz svého filmu. Jednalo se o historický velkofilm PŘÍBĚH RYTÍŘE a Shannyn zde získala roli Lady Jocelyn, o jejíž přízeň usiluje rytíř v podání Heatha Ledgera. Film měl nečekaný úspěch a všechny zúčastněné proslavil.

Shannyn byla následně obsazena do komedie 40 DNÍ A 40 NOCÍ, kde sváděla Joshe Hartnetta. Vyzývavou postavu ztvárnila i v hvězdně obsazené drsné komedii PRAVIDLA VÁŠNĚ. O rok později se opět sešla s režisérem Helgelandem při natáčení hororu POJÍDAČ HŘÍCHŮ. Úspěch Příběhu rytíře se bohužel zopakovat nepovedlo a z filmu se stal propadák. Shannon se ale nenechala odradit a v roce 2005 se objevila hned v pěti filmech. Na velkém plátně se naposledy objevila v komedii PRÁZDNINY, ve kterém si zahrála po boku Kate Winslet nebo Cameron Diaz. Největší pozornost na sebe ale v poslední době upoutala drsným seriálem DIRT, ve kterém si zahrála postavu Kiry Klay.

Shannyn koluje v těle krev po francouzských, holandských, irských, německých, filipínských a havajských předcích. Dodnes pracuje i jako DJ. Pravidelně se umisťuje i v anketách o nejhezčí ženy světa, například v časopisech Stuff nebo Maxim.

Jan "Reiniš" Bodnár

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace