foto

Sheryl Lee

  • nar. 22.4.1967 (49 let)
    Augsburg, Bavorsko, Západní Německo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Této americké herečce se dostalo mezinárodní pozornosti v roce 1990 za výkon v kultovní sérii TWIN PEAKS a o dva roky později ve stejnojmenném filmu. Jako diváci jsme ji mohli spatřit například ve filmech UPÍŘI nebo BACKBEAT, či v seriálu KINGPIN.

Sheryl Lee se narodila v západním Německu v rodině umělkyně a architekta. Vyrůstala však v Coloradu ve Spojených státech, kde absolvovala Fairview High School. V její nejznámější roli (série TWIN PEAKS) ztvárnila mladou a mrtvou Lauru Palmer, ale protože si ji David Lynch zamiloval, chtěl, aby se v seriálu vyskytovala i nadále, proto vytvořil postavu identicky vypadající sestřenice Laury Palmer, Maddy Ferguson, již tato herečka ztvárnila.

Co se týče osobního života, Sheryl Lee se scházela s hercem Davidem Duchovnym. Je rozvedená, jejím manželem byl Jesse Diamond, fotograf a syn známého zpěváka Neila Diamonda. Jejich manželství trvalo pouze jeden rok, spolu mají syna Elijaha. Lee cvičí jógu a je nadšeným členem PETA (největší organizace na ochranu zvířat a jejich práv na světě).

Marten "phata" Broadcloak

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(27)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace