foto

Mary Elizabeth Winstead

  • nar. 28.11.1984 (31 let)
    Rocky Mount, North Carolina, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Vřískající královna současnosti Mary Elizabeth Winstead se narodila 28. listopadu 1984 v Rocky Mount, v Severní Karolíně a má tři starší sestry a jednoho staršího bratra. Její rodina se brzy přestěhovala do Salt Lake City, kde Mary začala navštěvovat hodiny baletu. Protože jí jako malé škvrně bavilo tančit, tančit a zase tančit a snila o dráze baletky, přihlásili ji v jedenácti letech na letní kurzy prestižní Joffreyho baletní školy v New Yorku. Poté co protančila několikero střevíčků, rozhodla se, že herectví je přeci jen lepší i méně namáhavé a rovnýma nohama skočila do seriálové řeky.

Prvním testem byla nejprve jedna epizoda v seriálu DOTEK ANDĚLA (1997), poté dvě epizody seriálu PROMISED LAND (1998), aby pak přišla regulérní role (ehm, tedy konkrétně tři epizody) v mýdlové opeře PASSION (1999 – 2000). Následuje účast v seriálu WOLF LAKE (2001 – 2002), tentokrát už deset epizod a role po boku Carmen Electry v hororové komedii MONSTER ISLAND (2004). V roce 2005 přišli cameo roličky v ambiciózních snímcích jako bylo Nakatovo druhé pokračování hororu KRUH nebo komedie ŠKOLA SUPERHRDINŮ.

Následující rok představoval průlom v dosavadní kariéře neboť nejprve získala role v úspěšných snímcích jako byly ATENTÁT V AMBASADORU či životopisné drama WARHOLKA, aby ji poté obsadili do hlavních postav v hororech NEZVRATNÝ OSUD 3 a ČERNÉ VÁNOCE. O rok později se objevila v megahitu SMRTONOSNÁ PAST 4 a Tarantinovce GRINDHOUSE: AUTO ZABIJÁK. Právě díky účasti ve snímcích jako jsou Nezvratný osud 3, Černé Vánoce a Grindhouse ji média začala přezdívat „Vřískající královna“, přičemž tento prestižní titul naposled patřil Jamie Lee Curtisové. Jinak na nepřízeň médií si nemůže příliš stěžovat, neboť hned tři časopisy ji v poslední době zařadily mezi stovku nejkrásnějších žen planety, filmu, USA... a podobně.

Zbyněk "PetrPan2" Lubovský

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace