foto

Joel Edgerton

  • nar. 23.6.1974 (42 let)
    Blacktown, New South Wales, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Talentovaný Joel Edgerton se ve své kariéře objevil v celé řadě australských i amerických filmů, v nichž ztvárnil většinou vedlejší role (Ned Kelly, Král Artuš, Star Wars: Epizoda III – Vzpoura Sithů, Sejmi eso). Společně se svým bratrem Nashem Edgertonem napsali scénář k filmu The Square, který se v roce 2008 stal jedním z nejlepších australských snímků roku.

Joel Edgerton je však především divadelní herec, který působí v nejprestižnějších australských divadelních soborech: Sydney Theatre Company, Bell Shakespeare a Melbourne Theatre Company. V roce 2009 se například objevil v hlavní roli Stanleyho Kowalskiho ve Williamsově hře Tramvaj do stanice Touha – hereckou partnerkou mu byla Cate Blanchett a inscenaci režírovala švédská herečka a režisérka Liv Ullman.

Edgerton je aktivní také jako televizní herec a divákům je znám především díky působení v seriálu The Secret Life of Us.

Zdroj: AČFK

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

2015 Dárek
2011 Monkeys
2008 Seznam

Producentská filmografie

2015 Dárek

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(54)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace