foto

Laura Harring

  • nar. 3.3.1964 (52 let)
    Los Mochis, Sinaloa, Mexiko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Laura Elena Martínez Harring se narodila v Los Mochis, Sinaloa, Mexiko. Její matka María Martínez byla psychoterapeutka, investorka do nemovitostí a tajemnice, otec Raymond Harring byl farmář německého původu. Prvních deset let žila v Mexiku, před tím než se s rodinou přestěhovali do San Antonia, Texas. V šestnácti letech je svou rodinou přesvědčena ke studiu ve Švýcarsku na jedné z nejlepších škol, Aiglon College. Nakonec se vrací zpět do USA a usazuje se v El Pasu, Texas, kde se zapisuje do soutěže krásy. Vyhrává Miss El Paso a krátce na to Miss Texas USA. V roce 1985 se stává první vítězkou Miss USA hispánského původu.

Harring tráví další rok cestováním po Asii, objevováním Evropy a pracuje jako sociální pravovnice pro Indii. To bylo v Evropě než byla uvedena do vyšší společnosti v roce 1987, kdy se vdává za manžela Counta Carla-Eduarda von Bismarck-Schönhausena. Titul Hraběnka von Bismark-Schönhausen, ji po rozvodu roku 1989 zůstává stejně jako přátelství s bývalým manželem. Harring studuje divadelní umění v London Academy od Performing Arts a zaměřuje se na francouzský styl komedie dell'arte, dále pak vyniká v latinských tancích včetně argentinského tanga.

Harring je nejvíce známá ze své role v kultovním filmu Davida Lynche Mulholland Drive, kde hrála protějšek Naomi Watts a Justinu Therouxovy. Pobouření nastalo po tom co Lynch zveřejnil noční nahou scénu na DVD, jedna z mála situací hraběnčiny nahoty.

V roce 2003 hraje v Mi Casa, Su Casa s Barbarou Eden. Rok na to hraje zlou manželku Johna Travolty ve filmové adaptaci Marvelova komixu The Punisher. Roku 2006 se přidává ke televizní stanici FX Networks pro kterou účinkuje v krimi dramatu The Shield. Dále se objevuje v dalších filmech Davida Lynche Rabbits a Inland Empire.

Milan "exitak" Dufek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace