foto

Connie Booth

  • nar. 31.1.1944 (73 let)
    Indianapolis, Indiana, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se 31. ledna 1944 v Indianapolis. Její matka byla herečka, otec pracoval na známé Wall Street. Z venkova se brzy přestěhovali do města New Rochelle, první role zkusila už na střední škole, později studovala herectví v New Yorku. Tam potkala i Johna Cleese, za nějž se v roce 1968 provdala. V témže roce odstartovala i svou hereckou kariéru, která byla v počátcích silně spojena s britským komediálním souborem Monty Python. Společně se Cleesem se objevila v seriálech HOW TO IRRITATE PEOPLE, MONTY PYTHONŮV LÉTAJÍCÍ CIRKUS a především HOTÝLEK, ve kterém ztvárnila servírku Polly Sherman.

V roce 1978 se rozvedli, jejich dcera Cynthia Cleese (nar. 1971) si zahrála ve filmu Ryba jménem Wanda. Connie Booth ukončila svoji hereckou kariéru v roce 1995, o pět let později se vdala za amerického divadelního kritika Johna Lahra. Nyní pracuje jako psychoterapeutka v Londýně.

František "Yuksek" Stupal

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace