foto

Jeffrey Dean Morgan

  • nar. 22.4.1966 (50 let)
    Seattle, Washington, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dne 22. dubna 1966 se v Settlu ve Washinhtonu narodil v obyčejné rodině chlapec jménem Jeffrey Dean Morgan. Nebyl ničím vyjímečný, odchodil základní školu Bena Franklina, potom přestoupil na Rose Hill Junior Hight. Roku 1984 dokončil studia na střední škole a začal se věnovat své největší vášni: malování a psaní.

Velice dlouho se zabýval myšlenkou stát se basketbalovou hvězdou, snažil se o vyplnění svého snu natolik důkladně, až mu v tom vážné zranění naprosto zabránilo. Tento velice ctižádostivý mladý muž zatoužil po divadlu. Jednoho dne se čirou náhodou dostal do Los Angeles, kam se stěhoval jeho přítel, při čemž mu Jeffrey pomáhal. Zůstal několik dní a na základě svého nadšení z tohoto místa se rozhodl zůstat nastálo.

Svou první hereckou příležitost využil roku 1991 ve filmu UNCAGED. Mihnul se v seriálu JAG, mohli jsme ho vidět coby šerifa ve snímku MRTVÍ K SNÍDANI a ve filmu STOPAŘ DUCHŮ. Následně jeho tvář zaujala jednoho z režisérů seriálu GREY´S ANATOMY a obsadil ho do role okouzlujícího Denny Duquetta. Dále ho můžeme vidět v seriálech LOVCI DUCHŮ a WEEDS. Jednou z jeho posledních rolí byl pohledný zpěvák folku v romantickém snímku P.S. MILUJI TĚ. Ve své podstatě se jeho kariéra teprve rozbíhá.

Jeffrey je z části Ital, možná právě odtud pochází jeho zvláštní schopnost zaujmout na první pohled. Ne nadarmo se stal v anketě magazínu TV Guide o 50 nejvíce sexy mužů v televizi okupantem 7. místa! Ve volném čase se nejraději věnuje malování, psaní nebo čtení, stejně tak jako svým přátelům a své fence rottweilera jménem Bisou. Ze sportu miluje basketball, plavání a horolezectví.

Pavla "Pussycat18" Kulhavá

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace