foto

Jim Sturgess

  • nar. 16.5.1978 (38 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Donedávna se kariéra tohoto mladého britského herce pohybovala především kolem televizních filmů a seriálů Velké Británie, ale od roku 2007, kdy byl úspěšně vypuštěn na plátna kin hollywoodský film ACROSS THE UNIVERSE, se jeho orientace ve světě filmu poněkud změnila.

James Sturgess se narodil 16. května 1978 v severní Anglii a vystudoval Manchester's University v Salfordu, obor hudebně-dramatických studií. Dále pokračoval v herecké kariéře a rovněž se stal od roku 1993 do 1995 členem National Youth Music Theatre. Hrál v mnoha britských seriálech a do ponětí britského publika se rovněž zapsal svým hlasem, když namluvil rozhlasovou hru TROILUS AND CRESSIDA.

Nakonec jej však proslavila až role Judea v již zmiňovaném filmu ACROSS THE UNIVERSE. S charakterem připomínajícím mladého Johna Lennona, se na plátně setkal s Evan Rachel Wood, Salmou Hayek, ale i s hudebními hvězdami jako je Bono Vox, či Joe Cocker.

Rok 2008 bude pro Jima rovněž pracovní. Ve filmu CROSING OVER si střihne roli s hollywoodskými hvězdami Harrisonem Fordem a Seanem Pennem a v THE OTHER BOLEYN GIRL se Scarlett Johannson a Natalie Portman. V dramatu 21, odehrávajícím se v prostředí Las Vegas se střetne s Kevinem Spaceym.

Eva "Beatle" Mlčáková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace