foto

Rob Corddry

  • nar. 4.2.1971 (45 let)
    Weymouth, Massachusetts, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Robert William Corddry se narodil a vyrůstal v městečku Weymouth ve státě Massachusetts. Jeho rodiče jsou Robin a Steven Corddry, mladší bratr je herec Nate Corddry, který se objevil v seriálu Pacifik. Robert absolvoval střední školu ve Weymouthu a nastoupil na University of Massachusetts v Amherst. Zde odpromoval v roce 1993.

V lednu roku 1994 se přestěhoval do New Yorku, kde si vyzkoušel místa jako ochranka v Metropolitním muzeu, nebo roznášeč jídel v Mexické restauraci. Nakonec se mu podařilo dostat k herectví, absolvoval roční turné s "National Shakespeare Company". První televizní angažmá absolvoval pro Comedy Central v letech 1998-2000. Na jaře roku 2002 byl doporučen ke konkurzu na "The Daily Show", a byl přijat. Jeho skladby pro The Daily Show často obsahovaly odkazy na Boston, Massachusetts, který považuje za své rodné město.

Zde byl dobře známý, díky svým domýšlivým postojům. Byl to jeden z nejpopulárnějších korespondentů "THE DAILY SHOW". Po odchodu Stephena Colberta převzal show "This Week in God", zmínil se že je episkopalista. V roce 2002 si vzal svou současnou ženu Sandru, 3. července 2006 se jim narodila dcera Sloane Sullivan Corddry.

V roce 2003 se mihnul ve filmu MLÁDÍ V TRAPU, další méně či více velké role obsadil ve filmech LEMRA LÍNÁ, TĚSNĚ VEDLE nebo ZAHULÍME, UVIDÍME, kde si zahrál policistu, který si povídal s Neilem Patrickem Harrisem.

Větší roli obsadil v MEJDAN V LAS VEGAS, kde hrál Stevea, kamaráda hlavního hrdiny Ashtona Kutchera. Zatím největší šanci dostal v roce 2010 v komedii s Johnem Cusackem TO BYL ZÍTRA FLÁM, tady si zahrál jednoho ze čtveřice kamarádů, kteří se vrátili časem.

Pavel "Pajky3" Lepič

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2008 Childrens' Hospital (TV seriál)

Scenáristická filmografie

2008 Childrens' Hospital (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace