foto

Joel David Moore

  • nar. 25.9.1977 (39 let)
    Portland, Oregon, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Stejně jako tisíce jiných herců, i Joel David Moore si probíjel cestu nahoru nejdříve za pomoci reklam, jejichž počet čítá skoro dvě desítky a zahrnuje i reklamu na eBay či propagační kampaň společnosti Siemens.

Narodil se v Portlandu, ve státě Oregon, kde také studoval uměleckou školu a hned po jejím dokončení se vydal do Los Angeles splnit si svůj sen a stát se hercem. Z televizních reklam přešel na televizní seriály, hostoval například v seriálu ANGEL, ODPOČÍVEJ V POKOJI, DR HOUSE, MEDIUM atd. Do paměti diváků se asi poprvé zapsal filmem VYBÍJENÁ, kde hrál ousidera Owena. V roce 2008 si střihl roli po boku Paris Hilton ve filmu KRÁSKA A OŠKLIVKA, jenž nezískal pochvalu ani od kritků ani od diváků. Skutečný převrat v jeho kariéře znamenala až role Norma Spellmana ve filmu AVATAR od Jamese Camerona, před jehož premiérou se ještě mihl na obrazovkách hudebních stanicí ve videoklipu Katy Perry - Waking up in Vegas.

Díky AVATARU se mu otevřely nové obzory a na další léta už má naplánováno hned několik filmů, například Janie Jones v hlavní roli s Abigail Breslin. Režisérskou židli zakusil poněkud průměrným snímkem TEMNÉ STÍNY a v této profesi zatím neplánuje žádné další počiny.

SydneyB

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace