foto

Marianne Jean-Baptiste

  • nar. 26.4.1967 (49 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Marianne Ragipcien Jean-Baptiste se narodila dvacátého šestého dubna roku 1967 v hlavním městě Anglie v Londýně ve Velké Británii. Je to britská herečka, zpěvačka, skladatelka, textařka, příležitostná režisérka a divadelnice. Už od útlého dětství věděla, že chce svůj život zasvětit umění a to především na prknech divadelního pódia, protože jí lákalo prožít nesčetně velké množství různorodých rolí, do nichž se mohla vžít a společně s nimi i prožít jejich emoce, představy a názory v daných divadelních hrách. Právě proto vystudovala Royal Academy of Dramatic Art v Londýně a posléze tak účinkovala v Royal National Theatre.

K filmu se dopracovala až mnohem později a to roku 1991, kdy jí bylo dvacet čtyři let. Konkrétně tomu bylo ve westernovém dnes již kultovním snímku Once Upon a Time, kde si zahrála roli nedůležité opatrovnice. Pak se objevila ještě v několika dalších nepodstatných rolích, které ji vedly až k těm důležitějším.

Stěžejním byl pro ni pak rok 1996, kdy byla několikrát jmenována na prestižní ocenění. Bylo tomu kupříkladu u BAFTA Award for Best Actress in a Supporting Role, Chlotrudis Award for Best Supporting Actress a Golden Globe Award for Best Supporting Actress.

Dnes si ji můžeme nejlépe pamatovat díky roku 2014, kdy se objevila v remaku RoboCopa, jako Karen Dean a ve snímku inspirovaným knižní předlohou od japonského autora Hiroši Sakurazaka z prostředí blízké budoucnosti, v níž je planeta Země pod útoky mimozemské civilizace, Edge of Tomorrow v roli doktorky Whittle.

P. J. D.

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2002 Beze stopy (TV seriál)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace