foto

Jig'al Na'or

  • nar. 25.6.1958 (58 let)
    Givatayim, Izrael
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Yigal Naor je izraelský herec, který se narodil v roce 1958. Jeho první vážnou hereckou příležitostí byla role v německém filmu SVĚDEK VÁLKY, který se odehrává během jednoho z mnoha konfliktů na Arabském poloostrově. V roce 1993 si zahrál v izraelském filmu ZLATÝ POKLAD HERODA VELIKÉHO a neúspěšném hororu MUMIE ŽIJE. Rok 1996 pro něho znamenal první velký úspěch, objevil se totiž ve filmu SVATÁ KLÁRA. Za tuto roli získal cenu Izraelské filmové akademie. Mimochodem jde o film podle námětu Pavla Kohouta.

Poté si zahrál v několika televizních filmech, jmenujme například KAV 300, EGOZ, MISS ENTEBBE nebo DOBRÝ DEN, PANE SCHLOMI. V roce 2005 přišel jeho první hollywoodský velkofilm o pomstě, MNICHOV. Následovaly další televizní filmy MILUIM a DJIHAD. Poté přišel rok 2007 a role Abasiho Fawala, šéfa kontrarozvědky ve filmu ODVLEČEN. V tomto filmu se objevil po boku Reese Witherspoon a Jakea Gyllenhalla a spolupráci s nimi si velmi pochvaloval.

V roce 2008 si zahrál Saddáma Husajna v televizní minisérii SADDÁM: VZESTUP A PÁD. Za tuto roli si vysloužil chválu kritiků i diváků. V roce 2010 si zahrál ve filmech THE INFIDEL a ZELENÁ ZÓNA, kde ztvárnil generála Al Rawiho, vůdce Republikánské gardy a jednoho z nejhledanějších iráckých zločinců.

Tomáš "toy79" Přichystal

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace