foto

Christina Cole

  • nar. 8.5.1982 (34 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Christina Cole se narodila 8. května 1982 v Londýně do naprosto neherecké rodiny manažerky komunikačního centra a instruktora v autoškole. To jí ale nezabránilo v tom, aby vystudovala na Oxford School of Drama (2002). Ještě na škole dostala šanci zazářit v romantické (a lehce potřeštěné) komedii CO TA HOLKA CHCE (2003), kde ztvárnila sokyni Amandy Bynes. Tato rolička byla malou předzvěstí, jaké postavy jí půjdou hrát velice dobře, a sice milá líbezná (většinou rozmazlená) stvoření, která jsou velice zákeřná a při honbě za svým cílem i bezohledná.

Hlavní roli dostala v seriálu Hex, kde hrála Cassie Hughes v prvních dvou sériích, její postava byla „odstraněna" po neshodách s hereckou kolegyní Jeminou Rooper. Poté si opět zašplhala po filmovém žebříčku, když přijala roli Blanche Ingramové v minisérii JANE EYRE (2006), další slečny snaživé, která vyjde naprázdno v boji o pana Rochestera (Toby Stephens).  Epizodně se objevila v seriálu DOCTOR WHO, v díle s názvem The Shakespeare Code. Další pyšnou záludňačku ztvárnila v sérii LOST IN AUSTEN (2008), ve světě Pýchy a předsudku krásně zahrála Caroline Bingley, která tentokrát nemusí bojovat proti kráse Elizabeth Bennetové, ale utká se s vetřelkyní z 21. století, Amandou Price, která do tohoto světa spadla díky svojí zavilé četbě Jane Austenové (mimochodem, Amandu hrála právě Jemina Rooper, soupeření ani nemusely moc předstírat).

Jako další britští nadějní herci neušla pozornosti BBC při natáčení detektivek Agathy Christie, v prvé řadě SLEČNA MARPLOVÁ: VRAŽDA NA FAŘE (2004), kde jako dcera zavražděného protivného plukovníka nebyla moc podezřelá. To v díle HERCULE POIROT: SCHŮZKA SE SMRTÍ (2008) jako doktorka Sarah Kingová již na seznamu podezřelých setrvala delší dobu, jelikož byla citově zainteresovaná k Raymondovi, synu zemřelé. Zde již nehraje pouze vypočítavou slečnu, ale jen sympaticky ambiciózní mladou ženu, která ví, co chce. BBC si ji rovněž vybralo jako vhodnou adeptku pro natáčení minisérie EMMA (2008), kde brilantně prudila jako paní Eltonová, manželka duchovního, která všechny ostatní omračuje jak svými moudry, tak svým osobitým stylem oblékání.

Mimo zaběhnutou šablonu si střihla roli Jenny Walker v LEKCI UMÍRÁNÍ (2007) a nebo také Phoebe Drake v hororovém SURVIVING EVIL (2009), objevila se i v několika dalších seriálech. V chystaném gotickém psychologickém thrilleru SECOND SIGHT (2013) by měla ztvárnit roli Gemmy, uvidíme, jak se jí za oceánem povede.

Abychom neopomněli zmínit i divadelní scénu, v roce 2002 jí byla svěřena role Julie v divadle Clwyd ve hře ROMEO A JULIE, dále v Pegasus Theatre účinkovala ve hře THE TEMPEST (2003) a ve hře THE LIGHTNING PLAY v Almeida Theatre hrála Tabby Morris.

Vendula "VenDulin85" N.

Herecká filmografie

2017 SS-GB (TV seriál)
Epizoda 1 (E01)
2015 Černá listina (TV seriál)
Džin č. 43 (S03E04)
Jupiter vychází
Kravaťáci (TV seriál)
Faith (S05E10)
Mea Culpa (S05E08)
Hitting Home (S05E07)
Privilege (S05E06)
Toe to Toe (S05E05)
další epizody
Tommy a Pentlička: Tajemný protivník (TV seriál)
2014 Rosemary's Baby (TV film)
The Assets (TV seriál)
2013 Mutual Friends
Second Sight (TV film)
The Magistrate (divadelní záznam)
2011 Chaos (TV seriál)
Krvelačná monstra (TV film)
2010 Close Up
Vraždy v Midsomeru (TV seriál)
Mrtvé ticho (S13E04)
2009 Maggie Hill (TV film)
Slečna Emma (TV seriál)
Surviving Evil
2008 Hercule Poirot (TV seriál)
Schůzka se smrtí (S11E04)
Lost in Austen (TV seriál)
Velký den slečny Pettigrewové
2007 Cane (TV seriál)
Ladies and Gentlemen (TV film)
Lekce umírání
Pán času (TV seriál)
Šifra mistra Shakespeara (S03E02)
Sold (TV seriál)
2006 Casino Royale
Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál)
2005 Nejzáhadnější vraždy (TV film)
2004 He Knew He Was Right (TV seriál)
Hex (TV seriál)
Moře duší (TV seriál)
Slečna Marplová (TV seriál)
Vražda na faře (S01E02)
2003 Co ta holka chce
2002 All About Me (TV seriál)
Foylova válka (TV seriál)
Project, The (TV film)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace