foto

David Harbour

  • nar. 10.4.1974 (42 let)
    New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

David Harbour se narodil 10. dubna 1974. Je americký herec, který hrál ve filmech, v televizi, ale také v divadlech. Společně s herci Seanem Maherem a Eyalem Podellem chodil na Byram Hills High School v New Yorku. V roce 1997 absolvoval Dartmouth College v Hanoveru.

V roce 1999 měl na Broadwayi velice úspěšný profesionální start  kariéry v divadelní hře The Rainmaker. V roce 2002 vytvořil televizní debut v epizodě Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti. Zahrál si opakující se roli agenta MI6 Rogera Andersona v seriálu Pan Am  televize ABC. V roce 2005 byl nominován na cenu Tony za  výkon v inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Je známý pro  roli agenta CIA Gregga Beama ve filmu Quantum of Solace. Zahrál si roli Shepa Campbella ve filmu Nouzový východ, nebo jsme ho také mohli vidět ve filmu Na odstřel, kde hrál společně s Russelem Croweem.

V roce 2009 obdržel mnoho pochval za roli Paula Devildise, v  epizodě Zákon a pořádek:. Zločinné úmysly. Mezi jeho další úspěchy patří role ve filmech Zkrocená hora, Zelený sršeň a Patrola. V lednu roku 2013 si zahrál malou roli vedoucího lékaře v televizním pořadu na základě klasických detektivních příběhů Sherlocka Holmese.

Daniel "Borrtex" Bordovský

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace