foto

Alexandr Minajev

  • nar. 1967
    Bělgorod, Rusko, Sovětský svaz
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se v roce 1967 v Kazovce na Sibiři. Už od útlého mládí účinkoval v divadlech. Studoval režii a herectví na Státní akademii divadelních umění v Moskvě. Během tohoto studia účinkoval v Centrálním ruském dětském divadle, kde měl stálé angažmá až do roku 2000. Zahrál tu hodně vyjímečných rolí. Alexandr se překvapivě rozhodl, že divadlo opustí a vydá se za svou láskou do ČR.

Po příjezdu měl spoustu problémů. Neměl moc peněz a tak se začal živit jako číšník, umývač oken, roznašeč letáků, nebo dokonce i zpíval v jednom ruském baru v Karlových Varech. Později se díky svým přátelům vrátil do divadla. Mohli jsme ho vidět v brněnském HaDivadle, kde dokonce i režíroval. Hrál zde v inscenacích Moskva-Petuški, Deadwood, Krasonauti aj. Později účinkoval v Divadle v 7 a půl ve hře Play Chaplini.

Do podvědomí diváků se dostal díky roli Hrihorije v nekonečném seriálu ULICE. I když je hodně vytížený, stále se věnuje divadlu. Vede spolupráci s pražským Divadlem v Celetné, kde režíruje dramata. Dále je k vidění v Divadle Na Fidlovčce a v Malém Nosticově divadle v Praze. Alexandr si také vyzkoušel pedagogickou činnost. Jeden rok vedl hodiny improvizace na JAMU v Brně.

Marian "duklak2" Hamrla

Herecká filmografie

2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
Test mateřské lásky (S01E15)
2011 Advokat 8 (TV seriál)
2008 Anglické jahody
2006 Uzavřená společnost (studentský film)
2005 Panic je nanic
Sklapni a zastřel mě
Ulice (TV seriál)
2003 Fricasse

Dokumentární

2008 13. komnata Šárky Ullrichové (TV film)

TV pořady

2004 Uvolněte se, prosím (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace