foto

Susan May Pratt

  • nar. 8.2.1974 (43 let)
    Lansing, Michigan, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Susan May Pratt se narodila 8.února 1974 v Lansingu, ve státě Michigan. Ve svých 14-ti letech začíná pracovat pro místní kadeřnický salón. Sedí jako modelka na mnoha kadeřnických soutěžích. Sama přiznává, že to byla zábava, ale také nervy-beroucí dřina, která se později vyplatila. Na jedné z těchto soutěží si jí všimla modelingová agentura a přes mnoho dalších agentur se dostala až k práci v Milánu, městě módy. Strávila tam celé léto.

Po návratu z Itálie se vrací do školy ve svém rodném Lansingu. Jako výměnný student ale záhy cestuje do Austrálie. Poté necelý půl rok pracuje jako modelka v Japonsku. Po návratu do USA nastupuje na Parson's School of Design v New York City, paradoxně ve městě, ve kterém nikdy nechtěla žít. Při studiu architektury a příležitostné práci modelky se dostala i do reklamní agentury, která přímo natáčela televizní reklamy. Kvůli této práci začala chodit do kurzu herectví. Po několik reklamách dostala nabídku na casting na nezávislý film. Roli nakonec nedostala, ale reklamní agentura, ve které pracovala se rozhodlai častěji ji pouštět na takové konkurzy.

Mezi její první příležitosti patřila role v seriálu PRÁVO A POŘÁDEK. Po tomto seriálu se objevovala v mnoha dalších (např.: ČARODĚJKY, TŘETÍ HLÍDKA a nedávno také v CSI: LAS VEGAS). Její první filmová role byla ve filmu s Heathem Ledgerem a Julii Stiles10 THINGS I HATE ABOUT YOU. Další větší role se naskytla ve filmu TANEC S VÁŠNÍ, kde hraje baletku, která trpí bulimií, a ŠÍLENÁ JÍZDA, ve kterém hrála společně s Melissou Joan Hart. Po tomto filmu se její filmová kariéra stáhla do ústraní a opět se objevovala pouze v seriálech a televizních filmech. Dokonce hostovala v jednom díle českého seriálu REDAKCE, ve kterém si střihla roli Kamilovy americké kamarádky.

V roce 2006 se vdala za herce Kennetha Mitchela. V roce 2007 porodila dceru Lilah Ruby Mitchell. Od roku 2007 nenatočila žádný film.

Pavla "widla" Vidličková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace