foto

Kristýna Maléřová-Podzimková

  • nar. 1.5.1985 (31 let)
    Rožnov pod Radhoštěm, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Mladá česká herečka se narodila prvního májového dne roku 1985 v Rožnově pod Radhoštěm. Už odmala projevovala určité umělecké nadání - navštěvovala folklorní a dramatické kroužky, také ráda tančila a zpívala. Nebylo překvapením, když se rozhodla pro studium dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, po kterém jí bylo nabídnuto angažmá v Těšínském divadle v Českém Těšíně, kde působí dodnes (již čtvrtou sezónu).

Po dvou letech v divadle sklízela první zasloužené ovoce v podobě Ceny ředitele Těšínského divadla jako mladá a nadějná umělkyně. Za své působení se představila již v několika hrách, z těch aktuálnějších je to NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁLKA nebo SVĚTÁCI.

Kouzlo filmového plátna poprvé okusila menší rolí v Jakubiskově filmu BATHORY. Podstatně větší šancí pro ni byl německý režisér Veit Helmer. Ten sháněl mladou herečku do hlavní ženské role pro svou novou alegorickou komedii ABSURDISTÁN a Kristýna (registrována v pražské agentuře patřící Jessice Horváthové) prošla sítem čítajícím na šest set hereček z bezmála třiceti zemí světa! Na samotné natáčení v Azerbajdžánu ale málem neodcestovala – maminka se ji nejdříve bála pustit.

Svou zatím největší rolí dívky Ayi slaví mimořádné úspěchy hlavně v zahraničí. Zúčastnila se i známého festivalu nezávislých filmů Sundance konaném v Utahu. Přesto stále tvrdí, že prioritou pro ni zůstává i nadále divadlo.

Jan "bouchy" Bouchner

Herecká filmografie

2016 Ohnivý kuře (TV seriál)
NE, šéfe! (S01E22)
Oslava (studentský film)
2014 Případy 1. oddělení (TV seriál)
2013 Doktoři z Počátků (TV seriál)
2010 Ach, ty vraždy! (TV seriál)
2008 Absurdistán
Bathory
Jen aby ses uvolnila (studentský film)
Soukromé pasti (TV seriál)
2005 Ulice (TV seriál)

Dokumentární

2015 Magický kruh Vánoc (koncert)

TV pořady

2013 Desítka (TV pořad)
2009 Tescoma s chutí (TV pořad)
1994 Snídaně s Novou (TV pořad)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace