foto

Miranda Otto

  • nar. 16.12.1967 (48 let)
    Brisbane, Queensland, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Miranda Otto se narodila ve městečku Brisbane v Austrálii, roku 1967. Od dětství jí velmi bavil balet, ale životní lásku nakonec objevila v herectví. Vystudovala prestižní akademii National Institute of Dramatic Art v Sydney. Po dokončení studia hrála na největších australských scénách a brzy začala pokoušet štěstí i u filmu. První roli dostala ve válečném filmu EMMA'S WAR.

Poté, co se poměrně proslavila ve své domovině začíná pomalu pronikat i do Hollywoodu. Mihla se ve filmech TENKÁ ČERVENÁ LINIE nebo v hororu POD POVRCHEM. Ve westernu JACK BULL si zahrála manželku Johna Cusacka. Její budoucnost, ale změnil až režisér Peter Jackson, který ji obsadil do své velkolepé fantazy PÁN PRSTENŮ: DVĚ VĚŽE. Postavu statečné Eówyn si zahrála i ve třetím pokračování s podtitulem NÁVRAT KRÁLE. Díky těmto filmům jí rázem poznal celý svět a z Mirandy se stává nefalšovaná hvězda.

Jako své další projekty si, ale k překvapení všech, vybrala poněkud skromnější snímky. Objevila se například v dramatu JULIE NA CESTĚ DOMŮ nebo v komedii SPADL Z OBLAKŮ. Úspěšný pro ni byl rok 2005, kdy si zahrála v akčním LETU FÉNIXE a roličku ji svěřil i samotný Steven Spielberg v jeho sci-fi VÁLKA SVĚTŮ.

Miranda je šťastně vdaná za Petera OBriana. Mají spolu dceru Darcy. Její otec je slavný australský herec Barry Otto. Sestra Gracie Otto je také herečka. Jako malá chtěla být baletkou a zdravotní sestřičkou. Za své výkony byla několikrát nominovaná na ceny AFI Award, Empire Award, FCCA Award nebo na Silver Logie.

Jan "Reiniš" Bodnár

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace