foto

Frank Collison

  • nar. 14.2.1950 (66 let)
    Evanston, Illinois, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Frank Collison se narodil 14. února 1950 v Evanstonu, ve státě Illinois. Pochází z divadelnické rodiny. Poprvé se Frank dostal k herectví už v šesti měsících, kdy ho jeho otec John (herec a autor divadelních her) a jeho matka Peg (režisérka) pomalu začali obsazovat do svých her. Když byl Frank ještě chlapec, dělal asistenta svému otci během jeho vystupování s one man show o Abrahamu Lincolnovi. Frankův otec dělal tuto show na počest stého výročí Lincolnova prvního uvedení do úřadu ve Washingtonu DC. Frank hrál v této show mladého Tada Lincolna.

Mimo herectví pracoval Frank také jako lesní hasič, dispečer plenkových služeb nebo jako učitel. Frank stále hraje v divadle off Broadway, ale i v regionálních divadlech v Bostonu, Denveru a v Kalifornii. Doposud se objevil ve více než 150 představeních.

Od divadla se Frank dostal i k filmu, kde ztvárnil bezpočet rolí. Mezi jeho nejznámější filmy patří například Scottův POSLEDNÍ SKAUT (1991), THE MAJESTIC (2001) Franka Darabonta, Shyamalanovy snímky VESNICE (2004) a STALO SE (2008) nebo komedie MŮJ SOUSED ZABIJÁK 2 (2004), kde si zahrál poskoka mafiánského kmotra Lazlo Gogolaka. Frank je velmi dobře znám z účinkování v televizním seriálu "Doktorka Quinnová", kde hrál telegrafistu. Frank má na svém kontě i několik epizodních rolí, například v seriálech "Monk", "Carnivale", "Star Trek", "My Name Is Earl" nebo "Invaze".

Frank je jedním ze zakládajících členů divadelního sboru Pacific Resident Theatre Ensemble v Kalifornii, který získal více než 25 ocenění "Los Angeles Drama Critics Circle Award". Frank bydlí v Los Angeles společně se svou ženou Laurou Gardnerovou a svými třemi dětmi.

Jakub "becki_tu" Hašek

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace