foto

America Olivo

  • nar. 5.1.1978 (39 let)
    Van Nuys, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Zpěvačka, herečka a modelka America Olivo, také známá jako America Campbell, se narodila 5. ledna 1978 v Los Angeles. Její matkou je bývalá Miss Kanada roku 1959 a otec pochází z Itálie. Díky tomu je America majitelkou nejen amerického občanství, ale vlastní také italský a kanadský pas.

Vystudovala bakalářský studijní program Operní zpěvák na Juilliardské škole v New Yorku. Zanedlouho poté se seznámila s třemi dalšími talentovanými umělci a společně založili hudební skupinu Soluna. V roce 1998 tato kapela, ve složení America Olivo, Aurora Rodriguez, Jessica Castellanos a Christina López, podepsala několikamiliónový kontrakt se společností DreamWorks Records.

Tato skupina slavila úspěch především s romantickou skladbou FOR ALL TIME a tanečním hitem BRING IT TO ME. Dívky byly populární především ve Spojených Státech a v Latinské Americe. Na pódiu vystupovaly s mnoha hudebními umělci, mezi které patří Celine Dion, Mariah Carey, No Doubt, Elton John, Shakira, Destiny’s Child, Alanis Morisette, Stevie Wonder a mnoho dalších. Soluna se rozpadla v roce 2004, přesto spolu členky mají přátelské vztahy a nevylučují možnou další spolupráci.

V dubnu roku 2004 společnost Paramount Pictures natočila hudební komedii THE SOLUNA PROJECT, která se věnuje životu členek této dívčí kapely. America Olivo se jako herečka objevila v seriálech CUTS, DR. HAUSE a JAK JSEM POZNAL VAŠI MATKU. Mohli jsme jí také spatřit v cameo roli filmu IRON MAN. V dalším akčním hitu TRANSFORMERS: POMSTA PORAŽENÝCH se představila jako Frisbee girl. V akčním snímku BITCH SLAP si zahrála jednu z hlavních rolí a to divokou dívku Camero.

V roce 2009 se America objevila na obálce červnového vydání časopisu Playboy. Uvnitř tohoto čísla je vyfocená nahá na několika fotografiích. Jejím manželem je herec Christian Campbell. Mimo herectví se i nadále věnuje sólové pěvecké kariéře.

Jakub "Džejkop" Novotný

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace