foto

Phyllis Somerville

  • nar. 12.12.1943 (72 let)
    Iowa City, Iowa, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Phyllis Somerville je americká divadelní, filmová a televizní herečka.

Somerville se narodila v roce 1944 v Iowa City, kde také navštěvovala University of Northern Iowa, kterou absolvovala v roce 1966. Debutovala seriálem THE GUIDING LIGHT /1952-2009/, následoval drama seriál ONE LIFE TO LIVE /1968-současnost 2014/, nicméně její nejvýraznější rolí byla postava matky sexuálního agresora v podání Jackieho Earlea Haleyho v dramatu režiséra Todda Fielda LITTLE CHILDREN /2006/. S Bradem Pittem, Tildou Swinton a Cate Blanchett hrála v romantickém dramatu THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON /2008/. Postavu Marlene ztvárnila v drama seriálu THE BIG C /2010-2103/.

Svůj divadelní debut odehrála v Broadwayském muzikálu OVER HERE! /1974/, ve kterém hrála spolu s Janie Sell a přeživšími sestry Andrewovými, Maxene a Patty. Somerville vystupovala po dlouhou dobu své divadelní kariéry jak na Off-Broadwayi tak i mimo New York. V roce 2003 ve hře Amy Freed, „The Psychic Life of Savages", kde ztvárnila dvojroli Emily Dickinson a Very.

V roce 2009 byla nominována spolu s hereckým štábem filmu The Curious case of Benjamin Button na cenu pro mimořádný herecký výkon na Screen Actors Guild Awards. O tři roky později byla nominovaná na cenu Indie Gathering Award pro nejlepší herečku ve vedlejší roli za snímek Surviving Family /2012/ na Cleveland Indie Gathering.

Lukáš "gatuso" Častulík

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace