foto

Brooke Smith

  • nar. 22.5.1967 (49 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Americká herečka, která se narodila 22. května 1967 v New Yorku. Navštěvovala American Academy of Dramatic Arts.

Objevila se v několika filmech, z nichž nejznámější byla postava Catherine Martin v MLČENÍ JEHŇÁTEK. To se psal rok 1991 a její kariéra teprve začínala. V roce 1994 byla nominována hned na dvě ceny za roli v díle VÁŇA NA 42. ULICI. Šlo o nominace za nejlepší herečku ve vedlejší roli (Chlotrudis Award, Inderpendent Spirit Award).

V roce 2007 se jí podařilo prosadit v seriálovém světě. Zahrála si v seriálu TRÁVA, kde hrála vedlejší postavu Valerie Scottson, ale hlavně se prosadila jako Dr. Kate Switzer v seriálu DRZÁ JORDAN.

Průlomová postava pro ni je opět doktorka, tentokrát se jménem Erica Hahnová. Nastoupila totiž do seriálu CHIRURGOVÉ. Nakonec zde odehrála 23 epizod, a poté její postava odešla. Naposledy byla k vidění ve filmu FAIR GAME.

Momentálně žije se svým manželem Steve Lubenskym v New Yorku. Vzali se v roce 1999 a v březnu roku 2003 se jim narodila dcera Fanny Grace. V květnu roku 2008 adoptovali holčičku z Etiopie, která se jmenuje Lucy Dinknesh.

Pavel "Pajky3" Lepič

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace